Rozwiedli się lata temu. W czasie jej choroby pokazał, kim jest

Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku
Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku

30.11.2023 09:46, aktual.: 30.11.2023 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku. Popularność bez wątpienia przyniosła jej rola w "Rodzinie zastępczej". Choć bardzo chroniła swojej prywatności, wiadomo, że utrzymywała bliskie relacje z byłym mężem. To mężczyzna wspierał gwiazdę w najtrudniejszych momentach.

Gabriela Kownacka odeszła w wieku zaledwie 58 lat. Polska aktorka, znana m.in. z ról w takich produkcjach, jak m.in. "Matki, żony i kochanki" czy "Rodzina zastępcza", zmagała się z podstępną chorobą. W 2004 roku u gwiazdy lekarze stwierdzili nowotwór piersi. Mimo że z pierwszej walki wyszła z tarczą, cztery lata później wykryto u Kownackiej glejaka mózgu.

Miłość życia poznała na studiach

Przyszła aktorka rozpoczęła swoją karierę na warszawskiej PWST. To właśnie w uczelnianych murach poznała Waldemara Kownackiego. Mężczyzna był od niej o trzy lata starszy. Musiał nieźle się postarać, aby skraść przyszłej żonie serce. Waldemar miał ująć Gabrielę nietypowymi prezentami. Ponoć koleżanki ze szkoły zazdrościły gwieździe, ponieważ zakochany Kownacki... szył dla niej sukienki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zakochani wzięli ślub w 1975 roku. Osiem lat później na świecie pojawił się syn małżeństwa Franciszek. Dziesięć lat po tym, jak stanęli na ślubnym kobiercu, postanowili się rozwieść. Mimo to na zawsze zostali przyjaciółmi; aktorka mogła liczyć na byłego męża w najtrudniejszych życiowych momentach. Kownacka została też przy jego nazwisku. Choć później spotykała się z innymi mężczyznami, nigdy nie podjęła poważniejszych kroków w relacjach.

Opiekował się nią do końca. "Taka miłość zdarza się raz na milion"

Kiedy Gabriela Kownacka zachorowała, to właśnie Waldemar był u jej boku. O tej niezwykłej relacji wypowiedziała się przyjaciółka aktorki, Laura Łącz.

"Miała wspaniały związek z Waldemarem Kownackim, bo dobrali się fantastycznie. To była wyjątkowo piękna para i wspaniali ludzie. Ich związek nie przetrwał próby czasu, ale pozostała piękna przyjaźń. Taka miłość zdarza się raz na milion. Po rozwodzie nie znalazła godnego następcy Waldemara"- podkreśliła znajoma Kownackiej w jednym z wywiadów.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)