Sąd nakazał Komendzie płacenie alimentów. "Będę się odwoływać"

Tomasz Komenda musiał wstawić się w sądzie
Tomasz Komenda musiał wstawić się w sądzie

28.03.2023 10:06, aktual.: 28.03.2023 11:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tomasz Komenda musiał stawić się w sądzie. Mężczyzna ma wytoczoną sprawę przez byłą partnerkę o alimenty dla dziecka. Komenda stwierdził, że zamierza się odwoływać i walczyć o syna.

Tomasz Komenda został niesłusznie oskarżony i spędził 18 lat w więzieniu. Do mediów dotarła informacja, że mężczyzna znów pojawił się w sądzie, tym razem z zupełnie innego powodu. Komenda nie może dogadać się z byłą partnerką w kwestii opieki rodzicielskiej nad dzieckiem. Kobieta miała wytoczyć Tomaszowi sprawę o alimenty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Komenda ma sprawę o alimenty. "Będę się odwoływać"

Niesłusznie oskarżony Tomasz Komenda po 18 latach wyszedł z więzienia. O sprawie mężczyzny powstał film "25 lat niewinności". To właśnie podczas jego premiery Komenda pojawił się z ówczesną partnerką, z którą doczekał się dziecka. Niestety, relacja nie przetrwała próby czasu, a obecnie między dwójką nie układa się za dobrze. Byli partnerzy nie mogą się dogadać w sprawie opieki nad Filipem, który pojawił się na świecie 2,5 roku temu.

Sytuacja między rodzicami chłopca jest na tyle napięta, że konieczne okazało się pośrednictwo sądu. Anna W. twierdzi bowiem, że Komenda nie dokłada się do utrzymania dziecka. Mężczyzna zapowiada odwołanie się od sprawy. Zapewnia, że była partnerka utrudnia mu kontakt z synem. W jego odczuciu alimenty, o które walczy Monika W. są zdecydowanie za wysokie.

Sprawą Tomasza Komendy żyła cała Polska

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda został skazany w 2004 roku za przestępstwo, którego nigdy nie popełnił. Jego sprawa dotyczyła gwałtu oraz morderstwa 15-latki. Do czynów miał się dopuścić w noc sylwestrową w 1996 roku w Miłoszycach. Za sprawą niesłusznego wyroku Komenda spędził za kratkami 18 lat.

Przebywając w areszcie, Komenda był poniżany i bity przez innych więźniów. Nie ukrywał, że z powodu wszystkiego, co go spotkało, trzy razy próbował popełnić samobójstwo. Został uniewinniony przez Sąd Najwyższy i w 2018 roku wyszedł na wolność.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)