Trwa ładowanie...
d26yy6w

"Ściana kobiet" w Indiach. Utworzyły mur o długości 620 kilometrów

Setki tysięcy kobiet stanęły ramię w ramię w mieście Kerala w południowych Indiach w ramach sprzeciwu. Mają dość nierównego traktowania i wykorzystywania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety postanowiły zablokować drogi
Kobiety postanowiły zablokować drogi (East News, Fot: Associated Press)
d26yy6w

Protest został częściowo spowodowany niedawnym wyrokiem Sądu Najwyższego z Delhi, który pozwolił na wstęp kobietom do świątyni Sabarimala w Kerali. Miejsce było znane z tego, że nie zezwalało na wejście kobietom pomiędzy 10 a 50 rokiem życia, ponieważ były "nieczyste". Od kiedy Hinduski zaczęły się tam modlić, aresztowano ponad 2 000 osób, które rzucały w nie kamieniami i próbowały zablokować dostęp do świątyni.

Tym razem, to hinduskie kobiety postanowiły zablokować drogi i pokazać swoją siłę. Jak podaje portal "ABC News", według organizatorów w proteście mogło wziąć udział nawet 3 miliony osób. Uformowały one "ścianę kobiet", które ciągnie się przez ponad 620 km. Protest popierają niektórzy rządowi działacze, którzy dali wielu osobom wolny dzień w pracy, aby mogły się przyłączyć do walki o równe traktowanie kobiet i mężczyzn w Indiach.

Sekretarz generalny w Indiach, Pinarayi Vijayan powiedział, że głównym celem "ściany kobiet" jest ochrona konstytucyjnych praw kobiet do równego traktowania.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d26yy6w

Podziel się opinią

Share

d26yy6w

d26yy6w