Trwa ładowanie...

"Ściana kobiet" w Indiach. Utworzyły mur o długości 620 kilometrów

Setki tysięcy kobiet stanęły ramię w ramię w mieście Kerala w południowych Indiach w ramach sprzeciwu. Mają dość nierównego traktowania i wykorzystywania.

Share
"Ściana kobiet" w Indiach. Utworzyły mur o długości 620 kilometrów
Źródło: East News, fot: Associated Press
d4iook2

Protest został częściowo spowodowany niedawnym wyrokiem Sądu Najwyższego z Delhi, który pozwolił na wstęp kobietom do świątyni Sabarimala w Kerali. Miejsce było znane z tego, że nie zezwalało na wejście kobietom pomiędzy 10 a 50 rokiem życia, ponieważ były "nieczyste". Od kiedy Hinduski zaczęły się tam modlić, aresztowano ponad 2 000 osób, które rzucały w nie kamieniami i próbowały zablokować dostęp do świątyni.

Tym razem, to hinduskie kobiety postanowiły zablokować drogi i pokazać swoją siłę. Jak podaje portal "ABC News", według organizatorów w proteście mogło wziąć udział nawet 3 miliony osób. Uformowały one "ścianę kobiet", które ciągnie się przez ponad 620 km. Protest popierają niektórzy rządowi działacze, którzy dali wielu osobom wolny dzień w pracy, aby mogły się przyłączyć do walki o równe traktowanie kobiet i mężczyzn w Indiach.

Sekretarz generalny w Indiach, Pinarayi Vijayan powiedział, że głównym celem "ściany kobiet" jest ochrona konstytucyjnych praw kobiet do równego traktowania.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d4iook2

Podziel się opinią

Share
d4iook2
d4iook2