Blisko ludzi"Ściana kobiet" w Indiach. Utworzyły mur o długości 620 kilometrów

"Ściana kobiet" w Indiach. Utworzyły mur o długości 620 kilometrów

"Ściana kobiet" w Indiach. Utworzyły mur o długości 620 kilometrów
Źródło zdjęć: © East News | Associated Press
Agata Porażka

02.01.2019 18:44, aktual.: 03.01.2019 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Setki tysięcy kobiet stanęły ramię w ramię w mieście Kerala w południowych Indiach w ramach sprzeciwu. Mają dość nierównego traktowania i wykorzystywania.

Protest został częściowo spowodowany niedawnym wyrokiem Sądu Najwyższego z Delhi, który pozwolił na wstęp kobietom do świątyni Sabarimala w Kerali. Miejsce było znane z tego, że nie zezwalało na wejście kobietom pomiędzy 10 a 50 rokiem życia, ponieważ były "nieczyste". Od kiedy Hinduski zaczęły się tam modlić, aresztowano ponad 2 000 osób, które rzucały w nie kamieniami i próbowały zablokować dostęp do świątyni.

Tym razem, to hinduskie kobiety postanowiły zablokować drogi i pokazać swoją siłę. Jak podaje portal "ABC News", według organizatorów w proteście mogło wziąć udział nawet 3 miliony osób. Uformowały one "ścianę kobiet", które ciągnie się przez ponad 620 km. Protest popierają niektórzy rządowi działacze, którzy dali wielu osobom wolny dzień w pracy, aby mogły się przyłączyć do walki o równe traktowanie kobiet i mężczyzn w Indiach.

Sekretarz generalny w Indiach, Pinarayi Vijayan powiedział, że głównym celem "ściany kobiet" jest ochrona konstytucyjnych praw kobiet do równego traktowania.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także