GwiazdySenior mniej samotny na Facebooku

Senior mniej samotny na Facebooku

Senior mniej samotny na Facebooku
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
21.03.2013 21:25, aktualizacja: 22.03.2013 09:54

Media społecznościowe mogą zmniejszyć poczucie izolacji społecznej u osób starszych - wynika z badań przeprowadzonych w Australii. Wnioski opublikowane zostały na stronie internetowej Uniwersytetu Sydney.

Media społecznościowe mogą zmniejszyć poczucie izolacji społecznej u osób starszych - wynika z badań przeprowadzonych w Australii. Wnioski opublikowane zostały na stronie internetowej Uniwersytetu Sydney. W badaniach wzięło udział 150 osób, w większości po 65. roku życia, którzy przeszli krótkie szkolenie w zakresie korzystania z Facebooka, Twittera i Skype'a.

Naukowcy porównali kwestionariusze dotyczące samotności wypełniane przez uczestników przed rozpoczęciem korzystania z mediów społecznościowych oraz po upływie sześciu miesięcy. Większość uczestników stwierdziła, że wzrosło u nich poczucie zaangażowania społecznego.

Niemal 80 proc. seniorów zapewniło, że będą nadal korzystać z mediów społecznościowych, około 65 proc. przyznało, że użytkowanie ich nie jest trudne, a ponad 90 proc. - że nie jest związane z dodatkowymi kosztami.

Badacze zaobserwowali ponadto zmianę nastawienia seniorów do Facebooka, który początkowo przez wielu z nich oceniany był negatywnie, a w trakcie badań stał się najczęściej używanym serwisem. Na drugim miejscu znalazł się Skype, a na trzecim Twitter.

(PAP/ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP