UrodaSerum – skoncentrowana siła na problemy ze skórą

Serum – skoncentrowana siła na problemy ze skórą

Serum to kosmetyk pielęgnacyjny przypominający żelowy, wodnisty krem lub maseczkę. Świetnie sprawdza się jako preparat na różne problemy ze skórą twarzy, szyi, dekoltu, dłoni czy nawet głowy. Jak należy je stosować?

Serum – skoncentrowana siła na problemy ze skórą
Źródło zdjęć: © Fotolia
Sylwia Ścibak

04.05.2018 12:50

Czym jest serum?

Serum to preparat o wysokim stężeniu składników aktywnych. Często określa się go mianem koncentratu kremu, który działa szybko i intensywnie. Konsystencja serum jest stosunkowo lekka, wodnista, żelowa lub delikatna i aksamitna. Ze względu na skład i działanie jest często droższe od standardowych kremów.

Obraz
© Shutterstock.com

Kiedy warto stosować serum?

Serum działa doraźnie, więc najczęściej stosuje się je po to, by szybko zregenerować lub odmłodzić skórę. Stąd też w drogeriach znajdziemy mnóstwo preparatów mających wygładzić zmarszczki, blizny i rozstępy, przywrócić jędrność cerze, nawilżyć ją czy rozjaśnić przebarwienia. Niektóre preparaty stosuje się również do odnowy włosów, rzęs i paznokci.

Serum raczej nie jest specyfikiem przeznaczonym do regularnego, długotrwałego stosowania, ale wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć. Z reguły powinno się je nakładać kilka razy do roku przez 2 lub 3 tygodnie, najlepiej wtedy, kiedy skóra potrzebuje szybkiej odnowy po zimie lub lecie. Jeśli jednak mamy konkretny problem, który się nasilił, wtedy warto stosować serum przez dłuższy czas jako dodatek do codziennej pielęgnacji wraz z kremem.

Serum można również stosować bez kremu, jeśli skóra jest bardzo wymagająca. Jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Tego typu kosmetyk ma inną strukturę i skład i często brakuje w nim filtrów przeciwsłonecznych, które są potrzebne naszej skórze tak naprawdę przez cały rok. Warto też pamiętać, że serum nie zadziała dobrze na skórę, która dopiero co poddana była mniej lub bardziej inwazyjnym zabiegom kosmetycznym (wtedy podrażnienia mogą się nasilić). Niektóre preparaty mogą też uczulać, więc zawsze należy zwracać uwagę na skład.

Obraz
© Fotolia

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)