Trwa ładowanie...

Shakira w hiszpańskim sądzie. Grozi jej kara więzienia

Shakira pojawiła się dzisiaj w sądzie w Barcelonie. Piosenkarka została oskarżona o niepłacenie podatków, szacowanego na około 14,5 milionów euro. Może jej grozić nawet więzienie.
Share
Shakira oskarżona o niepłacenie podatków
Shakira oskarżona o niepłacenie podatkówŹródło: Getty Images
d2v808g

Shakira stawiła się w sądzie w Barcelonie, gdzie postawiono jej zarzut o niezapłacenie podatków opiewających na 14,5 miliona euro. Jeśli okaże się, że to prawda, artystka może trafić nawet do więzienia.

   Getty Images
Źródło: Getty Images

Okazuje się, że wokalistka miała nie płacić podatków w Hiszpanii, gdy była rezydentem w latach 2011-2014. Sprawa obejmuje jednak tylko okres od 2012 r. do 2014 r. W przypadku 2011 r. upłynął już termin na ściganie domniemanych przestępstw podatkowych.

   Getty Images
Źródło: Getty Images

Gwiazda oficjalnie przeniosła rezydencję do Hiszpanii dopiero w 2015 roku, a wcześniej rozliczała się na Bahamach, gdzie podatki są znacznie niższe. Jednak adwokaci piosenkarki twierdzą, że w okresie rezydentury ich klientka nie mieszkała w Hiszpanii przez więcej niż sześć miesięcy, co jest warunkiem do obowiązku płacenia podatków.

d2v808g

Zobacz także: Shakira udowodniła, że potrafi się bić. Nagranie amerykańskiej policji

Shakira jest najlepiej zarabiającą kolumbijską gwiazdą. Przed wejściem do sądu fotoreporterzy uchwycili piosenkarkę, która nie była w najlepszej formie. Wokalistka wynajęła nawet parking, aby uniknąć mediów. Pod sąd podjechała swoją limuzyną.

   Getty Images
Źródło: Getty Images

Zobacz także: Shakira znów ma problemy ze zdrowiem. Tym razem może stracić swój znak rozpoznawczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Shakira i Gerard Pique rozstali się? Piosenkarka wyprowadziła się z domu

d2v808g

Podziel się opinią

Share
d2v808g
d2v808g