ycipk-3mmbie

Shakira w hiszpańskim sądzie. Grozi jej kara więzienia

Shakira pojawiła się dzisiaj w sądzie w Barcelonie. Piosenkarka została oskarżona o niepłacenie podatków, szacowanego na około 14,5 milionów euro. Może jej grozić nawet więzienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Shakira oskarżona o niepłacenie podatków
Shakira oskarżona o niepłacenie podatków (Getty Images)
ycipk-3mmbie

Shakira stawiła się w sądzie w Barcelonie, gdzie postawiono jej zarzut o niezapłacenie podatków opiewających na 14,5 miliona euro. Jeśli okaże się, że to prawda, artystka może trafić nawet do więzienia.

Getty Images
Podziel się

Okazuje się, że wokalistka miała nie płacić podatków w Hiszpanii, gdy była rezydentem w latach 2011-2014. Sprawa obejmuje jednak tylko okres od 2012 r. do 2014 r. W przypadku 2011 r. upłynął już termin na ściganie domniemanych przestępstw podatkowych.

ycipk-3mmbie
Getty Images
Podziel się

Gwiazda oficjalnie przeniosła rezydencję do Hiszpanii dopiero w 2015 roku, a wcześniej rozliczała się na Bahamach, gdzie podatki są znacznie niższe. Jednak adwokaci piosenkarki twierdzą, że w okresie rezydentury ich klientka nie mieszkała w Hiszpanii przez więcej niż sześć miesięcy, co jest warunkiem do obowiązku płacenia podatków.

Zobacz także: Shakira udowodniła, że potrafi się bić. Nagranie amerykańskiej policji

Shakira jest najlepiej zarabiającą kolumbijską gwiazdą. Przed wejściem do sądu fotoreporterzy uchwycili piosenkarkę, która nie była w najlepszej formie. Wokalistka wynajęła nawet parking, aby uniknąć mediów. Pod sąd podjechała swoją limuzyną.

ycipk-3mmbie
Getty Images
Podziel się

Zobacz także: Shakira znów ma problemy ze zdrowiem. Tym razem może stracić swój znak rozpoznawczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Shakira i Gerard Pique rozstali się? Piosenkarka wyprowadziła się z domu

ycipk-3mmbie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3mmbie

ycipk-3mmbie
ycipk-3mmbie