GwiazdySharon Tate i Roman Polański. Erotyczne filmy i namawianie do aborcji

Sharon Tate i Roman Polański. Erotyczne filmy i namawianie do aborcji

Sharon Tate i Roman Polański. Erotyczne filmy i namawianie do aborcji
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz

10.07.2019 12:19, aktual.: 10.07.2019 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sharon Tate zginęła 9 sierpnia 1969 r. z rąk wyznawców Charlesa Mansona. Przed premierą filmu Quentina Tarantino publikowane są biografie aktorki. Autor jednej z nich odsłania kulisy związku Tate z Romanem Polańskim.

Sharon Tate i Roman Polański – tajemnice małżeństwa

#

Ed Sanders napisał książkę poświęconą Sharon Tate. O aktorce mówi się głównie w kontekście masakry, jaką w jej domu urządzili członkowie sekty Charlesa Mansona. 26-latka została zamordowana, będąc w zaawansowanej ciąży. Jej mąż Roman Polański był wtedy w Londynie. Te informacje są powszechnie znane, ale nie każdy orientuje się, jak wyglądało życie pary za zamkniętymi drzwiami.

Sanders zdradza tajemnice, którym polski reżyser wielokrotnie zaprzeczał. Z fragmentów książki można dowiedzieć się, że miał nagrywać erotyczne filmy z udziałem swoim i Tate oraz innych kobiet.

Autor biografii rozmawiał z przyjacielem aktorki Shahrokhiem Hatamim, któremu miała powiedzieć, że reżyser "przymuszał ją do udziału w scenach seksu"."(…) A jej się nie podobało, że podrywa przypadkowe dziewczyny na Sunset Boulevard i przywozi je do domu, żeby uprawiać z nimi seks" – taką wypowiedź można przeczytać w książce.

Jeśli wierzyć krążącym od lat pogłoskom, nagrania były później wyświetlane znajomym pary. Mówi się też o zdradach, jakich regularnie Polański podobno się dopuszczał. Tate była wychowywana w tradycyjnej, katolickiej rodzinie, ale dostosowała się do preferencji męża. Nawet jeśli jej się to nie podobało.

Roman Polański "nie chciał być ojcem"

#

Kiedy hollywoodzka piękność zaszła w ciążę, Polański – jak przywołuje Sanders – nie skakał z radości. "Polański nie chciał być ojcem – miała mu się zwierzać. Powiedziałem Hatamiemu o tym, co usłyszałem od Waltera Chappella, znanego fotografa i powiernika Sharon, w 1971 roku, gdy zbierałem informacje na temat grupy Mansona" – pisze autor.

"On też twierdził, że Roman nie chciał dziecka. (Chappell powiedział mi wtedy, że Hatami kręcił filmy z udziałem Barbary Bouchet, Ann Ford i Sharon Tate. Ann Ford powiedziała Chappellowi, że gdy Sharon zaszła w ciążę, na przełomie 1968 i 1969 roku, Roman nakłaniał ją do aborcji)" – dodaje.
Według słów znajomych, Tate odpowiedziała na tę niechęć Polańskiego zdaniem: "To moje dziecko i nic nie poradzisz. Zamierzam je urodzić”.

Niestety, nie było jej dane zostać matką. Jej morderczyni Susan Atkins wielokrotnie dźgnęła ją nożem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (111)
Zobacz także