Blisko ludziSiłaczki. Nowy cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Siłaczki. Nowy cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Siłaczki. Nowy cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują
Źródło zdjęć: © WP.PL
Ewa Podleśna-Ślusarczyk

30.10.2019 18:29, aktual.: 03.11.2019 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ileż odwagi miały bohaterki, które pojawiły się w naszym studiu. Ich historie wywołują wachlarz emocji, od złości na niesprawiedliwość losu, poprzez łzy, a na końcu wiarę i nadzieję, że z każdego życiowego dołka można się podnieść.

Rozmowy z kobietami, które nazwaliśmy Siłaczkami to projekt, który dojrzewał od dłuższego czasu. Jestem szczęśliwa, że udało się znaleźć pięć wyjątkowych pań, które zgodziły się opowiedzieć o swoich bolączkach. Ich problemy dotyczą milionów kobiet na całym świecie.

Obraz
© WP.PL

Do projektu zaprosiłam Kamilę Rowińską, trenerkę pracującą od 20 lat z kobietami. Kamila każdego dnia stara się zwiększyć ich pewność siebie, pomaga im w odkrywaniu własnego potencjału, motywuje i stawia trudne pytania - o ich priorytety. Asertywności ludzie się uczą, nie wszystkim jest dana w genach.

Obraz
© WP.PL

Klaudia Stabach jako prowadząca cykl "Siłaczki” stawia bohaterkom trudne pytania. O przeszłość, przełomowe chwile, ale i szczęśliwe zakończenia.

Justyna Sobota-Walerjańczyk po rozwodzie straciła wszystko. Rodzinę, majątek, pracę. W wieku 46 lat ponosi konsekwencje nadmiernego zaufania do męża, z którym przed ślubem zapomniała porozmawiać o kwestiach finansowych. Dziś zaczyna życie na nowo, w wynajętym mieszkaniu z dwójką dzieci.

Pierwszą rozmowę z cyklu możecie obejrzeć już dziś. Kolejne będą pojawiały się w każdy poniedziałek.

Renata Wydro przez wiele lat żyła w toksycznym związku. Przez 15 lat pracowała u męża, ale nigdy nie została zatrudniona. Potem nastał czas współuzależnienia i ukrywania alkoholizmu małżonka. W podjęciu najważniejszej decyzji w życiu pomogła jej starsza córka. Wspaniała młoda dziewczyna, która okazała siłę i wsparcie matce w czasie rozwodu.

Obraz
© WP.PL

Monika Ozimek to wspaniała młoda mama. Niestety boryka się z problemem, który jest koszmarem wielu kobiet. Dziadkowie, którzy mają swój pomysł na wychowanie wnuków to często zmora świeżo upieczonych rodziców. Dokarmianie słodyczami, podważanie opinii matki i ojca, bagatelizowanie problemów, czy rozpieszczanie wnuków, uważają za swoją misję życiową. Jak im powiedzieć – dość, by ich nie urazić i nie doprowadzić do jeszcze większego konfliktu?

Joanna Jaśkiewicz to, jak sama o sobie mówi, diamentowa kura domowa. Od 16 lat wychowuje dzieci i dopiero niedawno poczuła, że wszyscy wymagają od niej zbyt wiele. Uzależniona finansowo od męża, zmęczona domowymi obowiązkami postanowiła tupnąć nogą. Zrozumiała, że tak naprawdę to ona sama wkręciła się w taką sytuacją, bo wynikało to z jej przekonań, wychowania i tradycji. Znalazła sposób na siebie i podzieliła się tym w czasie nagrania.

Pięć historii. Pięć problemów. Pięć rozwiązań.
Mam nadzieję, że odnajdziecie w tym siebie. Oby te opowieści były nie tylko przestrogą, ale przede wszystkim źródłem wiedzy i motywacją do zmian w waszym życiu.
Polecam serdecznie
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
Jeśli chciałabyś, by Twoja historia również pojawiła się w ramach cyklu "Siłaczki" napisz do nas: listydolifestyle@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także