Trwa ładowanie...

#Siłakobiecości. Bądź dla siebie najważniejsza

Tempo życia nieustannie wzrasta, a wraz z nim liczba naszych obowiązków. Praca, dom, zakupy, czas dla rodziny i znajomych – czasem trudno wszystko zmieścić w 24 godzinach. Żyjemy w coraz większym stresie i pod coraz większą presją, a przy tym mamy trudności z wygospodarowaniem czasu na relaks i zadbanie o siebie. Jeśli nie zatroszczymy się o siebie i swoje zdrowie, w końcu zabraknie nam sił na wszystko inne.

#Siłakobiecości. Bądź dla siebie najważniejszaŹródło: 123RF.COM
dsiq2hs
dsiq2hs

Umiejętne odpoczywanie jest bardzo ważnym elementem dnia. To właśnie wtedy nasz organizm się regeneruje, a my nabieramy sił do dalszego działania i łapiemy dystans. Osoby, które potrafią efektywnie odpoczywać, mają więcej motywacji, są bardziej produktywne i lepiej radzą sobie ze stresem. Zajmowanie się sobą jest nie tylko rodzajem zasłużonej nagrody za pracę, ale przede wszystkim elementem harmonijnego życia. Ustaw więc siebie na szczycie listy priorytetów i traktuj jak swoją najlepszą przyjaciółkę, troszcz się o siebie i bądź dla siebie łagodna.

Choć relaks wydaje się czynnością banalnie prostą, nie zawsze nią jest. Trudno wypocząć, gdy nasze myśli zaprzątają zbliżające się terminy, długa lista rzeczy do zrobienia czy sytuacja konfliktowa z bliską osobą. Poznaj kilka sposób na to, aby czas poświęcony na odpoczynek był źródłem regeneracji, nie zaś frustracji.

Uwierz, że to dla ciebie ważne

Przypomnij sobie chwile, kiedy z powodu natłoku obowiązków mało spałaś. Jak się wtedy czułaś? Zmęczenie powoduje, że pracujemy wolniej, trudniej jest też zapamiętywać informacje i kojarzyć fakty. Dodatkowo zmniejsza się odporność na stres, stajemy się bardziej płaczliwi, a zniecierpliwienie i poirytowanie negatywnie odbijają się na relacjach z ludźmi. Odpoczynek jest niezbędny do tego, abyś sprawnie funkcjonowała i w pracy, i w domu, i w gronie znajomych.

dsiq2hs

Zaplanuj czas dla siebie

Planując swój dzień, rozpisz w nim przynajmniej 2 godziny na dbanie o siebie. Dodatkowo zaplanuj przynajmniej 6 godzin snu. Traktuj te pozycje jak bardzo ważne spotkanie biznesowe. Bo przecież takiego nie odwołasz ani nie przełożysz na następny dzień, prawda? A odpoczynek jest niezbędnym elementem rozwoju zawodowego i osobistego.

Bądź sumienna

Czas, który zaplanowałaś dla siebie, spędź zgodnie z planem – rób wszystko to, czego potrzebujesz czy na co masz ochotę. Nie, zabawa z dziećmi to nie jest czas dla siebie, to jest czas dla rodziny. Podobnie jak zakupy spożywcze czy sprzątanie. Czas dla siebie to ten, w którym myślisz tylko i wyłącznie o sobie oraz swoich przyjemnościach. Wykonuj to zadanie skrupulatnie – nie sprawdzaj służbowego maila ani nie planuj rodzinnych obowiązków, skup się na tu i teraz oraz na sobie. Wykonuj jedną czynność naraz, tylko tę, którą masz na teraz zaplanowaną. Pracą zajmiesz się w czasie zaplanowanym na pracę, a domem – w czasie zaplanowanym dla rodziny.

Eksperymentuj

Istnieje wiele sposobów na relaks i zadbanie o siebie – wybieraj te, które sprawiają ci przyjemność. To jest czas, w którym nic nie musisz, ale możesz wszystko. Dobrze dopasować odpoczynek do aktywności zawodowej – jeśli pracujesz fizycznie, w wolnym czasie spróbuj działań aktywizujących umysł, jak np. sudoku czy gry planszowe; jeśli natomiast pracujesz intelektualnie, prawdopodobnie polubisz sport czy relaksacyjne zabiegi pielęgnacyjne. Pamiętaj, aby udać się do sprawdzonego salonu, w którym pracuje się na profesjonalnych produktach, takiego jak np. Dermika Salon & SPA. Tylko wtedy będziesz miała pewność, że to będzie czas, który przyniesie wiele korzyści i dla duszy, i dla ciała.

Nie bój się eksperymentować i poszukiwać aktywności, która w największym stopniu pozwala ci skupić się na sobie, poczuć flow i odprężenie. Może to będzie kurs fotografii lub garncarstwa, jogging, a może wizyta w spa. Możesz, ale nie musisz skupiać się na jeden czynności. Jeśli to pozwala ci się wyciszyć, co dzień przez dwie godziny czytaj książki lub słuchaj muzyki. Jeśli natomiast wolisz większą różnorodność, w poniedziałek umów się na zabieg Dermika Beauty Express, we wtorek idź na lekcję tańca na rurze, a w środę kurs grillowania steków. To czas dla ciebie, wykorzystaj go tak, aby sprawił ci jak najwięcej przyjemności.

Partnerem artykułu jest Dermika

dsiq2hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsiq2hs