FitnessSix weeks to OMG. Nowa dieta przebije Dukana?

Six weeks to OMG. Nowa dieta przebije Dukana?

Six weeks to OMG. Nowa dieta przebije Dukana?
Źródło zdjęć: © 123RF

25.04.2012 14:20, aktual.: 14.05.2012 11:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykanki oszalały na punkcie kolejnej diety. Jak przewidują specjaliści, wygląda na to, że Dukan wkrótce pójdzie w odstawkę. I choć propozycje Venice'a A Futona wydają się dość absurdalne, szturmem zdobywają popularność. Jak, zdaniem nowego guru od odchudzania, zgubić zbędne kilogramy i pozbyć się cellulitu?

Amerykanki oszalały na punkcie kolejnej diety. Jak przewidują specjaliści, wygląda na to, że Dukan wkrótce pójdzie w odstawkę. I choć propozycje Venice'a A Fultona wydają się dość absurdalne, szturmem zdobywają popularność. Jak, zdaniem nowego guru od odchudzania, zgubić zbędne kilogramy i pozbyć się cellulitu?

Do tej pory Fulton doradzał hollywoodzkim gwiazdom. W końcu postanowił opisać swoje pomysły w książce. "Six Weeks to OMG" bardzo szybko znalazła się na liście bestsellerów.

Fulton zaleca zjadanie trzech posiłków dziennie. Proponuje także, by pierwszy posiłek spożyć dopiero po godzinie 10. Zapewnia, że to zbawiennie wpływa na metabolizm. Zamiast śniadania proponuje natomiast... zimną kąpiel o poranku i kawę. Fulton zapewnia, że powszechne przekonanie o tym, że pożywne śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, jest błędne.

"W 2000 roku francuscy naukowcy opublikowali badania, z których wynika, że typowe wysokoenergetyczne śniadanie - tost, jogurt i owoce - blokują spalanie tkanki tłuszczowej" - wyjaśnia Venice A Fulton na łamach Daily Mail.

Zimna kąpiel z rana, brak posiłku po wstaniu z łóżka, dobroczynne działanie kawy - wszystkie te teorie kłócą się z przekonaniami, które nam wpajano. A może, paradoksalnie, właśnie dlatego dieta wydaje się tak atrakcyjna?
Trzymanie się trzech powyższych zasad nie gwarantuje niestety sukcesu. Jest kilka innych, o których także trzeba pamiętać.
Po pierwsze: ograniczamy węglowodany, po drugie: sama dieta nic nie da - musimy też ćwiczyć. Fulton zapewnia, że w ciągu 6 tygodni, w zależności od planu, jaki się wybierze, można schudnąć od 5 do 10 kilogramów. Przechodząc na dietę decydujemy się na jedną z trzech wersji o różnym stopniu restrykcyjności: Wave, Blaze albo Quake. Codziennie stosujemy się do tych samych reguł:

WAVE (utrata ok. 5 kg):
- do 120 g węglowodanów
- maksimum trzy owoce
- minimum godzina ćwiczeń

* BLAZE (utrata 7-8 kg):*
- do 90 g węglowodanów
- maksimum dwa owoce
- minimum 75 minut ćwiczeń

QUAKE (utrata ok. 10 kg):
- do 60 g węglowodanów
- maksimum 1 owoc
- minimum 1,5 godziny ćwiczeń

Podsumowując: im więcej chcemy schudnąć w magicznym okresie 6 tygodni, tym mniej musimy jeść węglowodanów i tym więcej ćwiczyć.

Fulton jest przeciwny podjadaniu, coś takiego jak przekąska dla niego nie istnieje. Przekonuje, że nie musimy spożywać 5-6 posiłków dziennie, wystarczą nam 3.

Na utratę wagi dobrze też wpływa odpowiednia ilość snu. „Jeśli twój organizm potrzebuje 8 godzin, a ty śpisz tylko 7, poziom tłuszczu będzie o około 2,8 proc. wyższy, niż gdybyś pozostał w łóżku o godzinę dłużej” - przekonuje Fulton na swoim blogu.

Autor diety zapewnia, że wystarczy sześć tygodni, by osiągnąć wymarzoną wagę. Co więcej, obiecuje, że pomoże ona także pozbyć się cellulitu. Jesteście gotowe spróbować?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (96)
Zobacz także