GwiazdySkandal zniszczył jej karierę. Co robi dzisiaj Anna Szarek?

Skandal zniszczył jej karierę. Co robi dzisiaj Anna Szarek?

Anna Szarek była bywalczynią branżowych imprez
Anna Szarek była bywalczynią branżowych imprez
Źródło zdjęć: © AKPA | Englebrecht
12.09.2021 13:31

Mija dokładnie dziesięć lat od chwili, gdy modelka, 25-letnia wówczas Anna Szarek dostała główną rolę w jednej w polskich produkcji. Po tym zdarzeniu wybuchł wielki skandal, po którym kobieta zniknęła z show-biznesu. Czym zajmuje się obecnie?

Anna Szarek miała na swoim koncie udział w wielu prestiżowych pokazach mody na całym świecie oraz współpracę z topowymi agencjami modelek m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Barcelonie i Mediolanie. W pewnym momencie postanowiła jednak zostać aktorką, w czym miał jej pomóc Ludwik Sobolewski, z którym była związana.

Wielka afera i koniec kariery

Niestety, Ludwik Sobolewski, który kierował Warszawską Giełdą Papierów Wartościowych, został oskarżony o przymykanie oczu na fakt, iż jeden z jego najbliższych współpracowników lobbował wśród prezesów spółek giełdowych, by zostali sponsorami filmu Patryka Vegi "Last minute" (roboczo "Klątwa faraona"). Główną rolę kobiecą w tym filmie miała zagrać właśnie Anna Szarek.

Rozpętała się wielka afera, w wyniku której Sobolewski został odwołany ze stanowiska prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, a Anna Szarek pożegnała się z karierą aktorską.

- Ten szum medialny dotknął mnie dosyć gwałtownie i nagle. Nie spodziewałam się tego. Zamierzałam wejść w aktorstwo tak... bardziej dyskretnie. Natomiast to jest dla mnie lekcja, jak funkcjonuje show-biznes, jak się w nim odnaleźć i co znaczy popularność - mówiła kilka lat później w studiu "Dzień Dobry TVN".

Za to Ludwik Sobolewski, który był mocno zakochany w młodszej o dwadzieścia lat modelce, tłumaczył, że nie miał pojęcia, iż ktoś z jego najbliższego otoczenia "załatwia" pieniądze na sfinansowanie nowej produkcji Vegi.

- To była prywatna aktywność pracownika, który wsparł ten projekt. Wiem, że od niedawna jest współwłaścicielem firmy, która ma się zająć produkcją tego filmu (...). Nie powoływał się na status pracownika giełdy i w żadnym stopniu nie wykorzystywał swojej pozycji zawodowej. A nawet jeśli zdarzyło się, że skorzystał ze służbowego e-maila, to ma to znaczenie trzeciorzędne - mówił Sobolewski dziennikarzowi "Pulsu Biznesu".

Najgorsza aktorka roku

Tak naprawdę wysoko postawiony partner wcale nie musiał "załatwiać" Annie Szarek roli w "Klątwie faraona", bo modelka od lat znała Patryka Vegę, a nawet była założycielką i współwłaścicielką firmy produkującej jego filmy.

Po premierze "Last minute" ("Klątwa faraona") Anna Szarek okrzyknięta została jedną z najgorszych polskich aktorek roku, a krytycy nie zostawili na dziele Vegi suchej nitki.

Ludwik Sobolewski wyjechał wówczas do Bukaresztu, gdzie przez cztery kolejne lata kierował rumuńską giełdą.

Czym Anna Szarek zajmuje się dzisiaj?

Po wybuchu afery z "Last minute" Anna Szarek zagrała jeszcze tylko epizod w jednym z odcinków polsatowskiego "Hotelu 52" i zrezygnowała z aktorstwa.

Nie udało się jej wrócić na wybiegi mody, więc zatrudniła się w dziale PR polskiego oddziału Ernst & Young.

Dziś Anna Szarek pracuje w międzynarodowej firmie zajmującej się przetwarzaniem płatności i dystrybucją terminali płatniczych.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (44)
Zobacz także