Skandaliczne słowa z ambony. "Prawdziwy Polak-katolik"

Woźnicki obraża niepełnosprawnych
Woźnicki obraża niepełnosprawnych

23.10.2023 18:15, aktual.: 23.10.2023 19:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie po raz pierwszy wypowiedział skandaliczne słowa. Tym razem ks. Woźnicki skierował je w stronę osób z niepełnosprawnością, co jest niezwykle przykre i bulwersujące. Czy ktoś będzie w stanie go powstrzymać? Od dwóch lat trwa procedura usunięcia Woźnickiego ze stanu duchownego.

Znany w Polsce duchowny - skandalista, wielokrotnie obrażał osoby publiczne. Tym razem uderzył w osoby z niepełnosprawnościami. Wypowiedział szokujące i bulwersujące słowa. Oburzenia nie kryją internauci.

Woźnicki został wydalony z zakonu. Dalej bulwersuje

Kilka lat temu Woźnicki został wydalony z zakonu salezjanów. Powodem tej decyzji była jego niesubordynacja. Natomiast dwa lata temu rozpoczęła się procedura mająca na celu usunięcie go ze stanu duchownego.

Woźnicki dostał zakaz odprawiania mszy świętych i ewangelizowania wiernych. Wcale się tym jednak nie przejął. Duchowny zaczął odprawiać msze w swej prywatnej kaplicy, które transmituje w serwisie YouTube.

Obrażał niepełnosprawnych

Kontrowersyjny ksiądz w czasie kazania transmitowanego online obrażał osoby z niepełnosprawnościami. W pewnym momencie zaczął parodiować ich słowa.

Zarzucał im, że wykorzystują swoją niepełnosprawność, by "wyłudzić" od państwa pieniądze.

Na te oburzające słowa od razu zareagowali internauci.

"Co ten nieszczęśnik znowu bredzi...", "Prawdziwy Polak-katolik", "Rzekomo katolicki kapłan znieważa osoby niepełnosprawne" - pisali zbulwersowani komentujący.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obrażał kobiety

Woźnicki nie tylko pejoratywnie wypowiada się o osobach z niepełnosprawnościami. Niedawno, przy okazji wyborów parlamentarnych, wypowiedział skandaliczne słowa dotyczące kobiet.

Innym razem obraził Ewe Swobodę, lekkoatletkę. Stwierdził m.in., że nie da się na nią patrzeć, bo ''wygląda jak potwór''.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (92)