Trwa ładowanie...

Słaby stan zdrowia królowej Elżbiety. Nie pojawi się na uroczystości

Królowa nie będzie uczestniczyć w nabożeństwie w Cenotaph w niedzielę w Londynie, ponieważ doznała urazu pleców. Pałac Buckingham wydał oświadczenie.

Share
Słaby stan zdrowia Elżbiety IISłaby stan zdrowia Elżbiety IIŹródło: East News, fot: NILS JORGENSEN
dvhzcw8

95-letnia monarchini ma być "zawiedziona, że przegapi to wydarzenie". Według oświadczenie królowa Elżbieta z wielkim żalem zdecydowała, że nie pojawi się na nabożeństwie. Podobnie jak w poprzednich latach wieniec złoży w jej imieniu książę Walii.

Królowa Elżbieta II jest chora

Księżna Kornwalii, książę i księżna Cambridge, hrabia i hrabina Wessex oraz księżniczka królewska będą uczestniczyć w uroczystościach zgodnie z planem. Już pod koniec października pojawiły się informacje o kiepskim stanie zdrowia monarchini, która miała trafić do szpitala.

dvhzcw8

Wówczas lekarze zalecili jej, aby się oszczędzała i odpoczęła od obowiązków służbowych. Mimo to królowa Elżbieta II podjęła się wykonania kilku lekkich czynności. Za pośrednictwem wideo spotkała się m.in. z ambasadorami, nagrała również wiadomość wideo na szczyt klimatyczny COP26 w Glasgow, po tym jak zrezygnowała z osobistego udziału w wydarzeniu.

W sobotę natomiast królowa opuściła Festiwal Pamięci w londyńskim Royal Albert Hall w sobotę, w którym wzięli udział książę Karol, Camilla, książę William i Kate.

Królowa Elżbieta II rezygnuje z obowiązków

Nabożeństwo w Niedzielę Pamięci miało być pierwszym obowiązkiem publicznym królowej po pobycie w szpitalu w zeszłym miesiącu. Pałac Buckingham napisał w oświadczeniu:

dvhzcw8

- Królowa po urazie kręgosłupa, zdecydowała dziś rano z wielkim żalem, że nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszym nabożeństwie Niedzieli Pamięci w Cenotaph. Jej Wysokość jest rozczarowana, że ​​przegapi nabożeństwo.

Podczas swojego panowania królowa opuściła tylko sześć ceremonii w Cenotaph: cztery razy, gdy była na zagranicznych wizytach oraz w 1959 i 1963, kiedy była w ciąży z dwójką najmłodszych dzieci.

W tym roku w październiku królowa miała bardzo napięty harmonogram. Ostatnio widziano ją, jak używała laski w nabożeństwie Westminster Abbey. Kilka dni temu wróciła już do zamku Windsor po kilku dniach odpoczynku w swojej posiadłości w Sandringham w Norfolk.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Pogrzeb księcia Filipa był niezwykle poruszający. To koniec pewnej epoki

dvhzcw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvhzcw8
dvhzcw8