Blisko ludziŚlubne obowiązki Pana Młodego

Ślubne obowiązki Pana Młodego

Przeważająca ilość narzeczonych organizuje wesele samodzielnie, dlatego ważne jest, aby właściwie zaplanować i podzielić obowiązki związane z przygotowaniem wesela. Co zatem spoczywa na barkach Pana Młodego?

Ślubne obowiązki Pana Młodego
Źródło zdjęć: © MAGAZYN WMagazyna Wesele/LMFOTO.PL ŁUKASZ TOPA&SZYMON NYKIEL

16.12.2014 14:25

Przeważająca ilość narzeczonych organizuje wesele samodzielnie, dlatego ważne jest, aby właściwie zaplanować i podzielić obowiązki związane z przygotowaniem wesela. Co zatem spoczywa na barkach Pana Młodego?

Jeszcze kilka lat temu obowiązki Pana Młodego były dokładnie określone i tylko sporadycznie zdarzały się odstępstwa od tej reguły. Obecnie Pan Młody ma zdecydowanie łatwiejsze zadanie, ponieważ narzeczeni wspólnie podejmują decyzje związane ze ślubem i razem finansują zaślubiny oraz wesele. Jeśli jednak przyszłym małżonkom i ich rodzinom zależy na tradycyjnym podziale obowiązków ślubnych, wówczas narzeczony musi zadbać o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim jest odpowiedzialny za zakup obrączek – symbolu małżeństwa i miłości – nieodzownego elementu każdego ślubu. Oczywiście wyboru wzoru pary dokonują wspólnie, a tu jest już pełna dowolność.

Jak cię widzą…

Pan Młody również powinien zadbać o ubiór dla siebie i swoich świadków, pasujący do sukni Panny Młodej, a także wpisujący się w konwencję ślubu – ale to przecież oczywiste. Dodatkowo Pan Młody odpowiada za butonierki oraz bukiet Panny Młodej. Tym ostatnim panowie są często zaskoczeni i nie bardzo mają ochotę brać na siebie taką odpowiedzialność… Nerwy jednak są zbędne, nie spotkałam jeszcze Panny Młodej, która nie chciała sama decydować o wyborze bukietu dla siebie. Z butonierką jest równie łatwo, ponieważ dobierana jest do bukietu.

Męska rzecz – alkohol

Panowie chętniej przystępują do realizacji kolejnego elementu z listy zadań, a mianowicie zapewnienie alkoholu. Utarło się, że Panna Młoda (jej rodzina) dba o kwestie posiłków, natomiast zakup alkoholi leży w gestii Pana Młodego. Ilości i rodzaje trunków zależą od kilku czynników oraz preferencji organizatorów i ich gości, zawsze jednak na stołach weselnych pojawia się wódka, wino, a coraz częściej goście mają do dyspozycji drink bar.

Stylowy wjazd

Pan Młody musi także zadbać o pojazd dla siebie i narzeczonej – tu także panuje pełna dowolność, jednak pamiętać należy o tym, by środek transportu wpisywał się w konwencję uroczystości. Samochód musi być też tak dobrany, aby Państwo Młodzi komfortowo dojechali na ślub, a potem wesele. Dlatego nie zawsze sprawdzają się samochody retro – bez klimatyzacji lub uwielbiane przez polskie pary – kabriolety; szczególnie jeśli do pokonania jest znaczna odległość, a warunki atmosferyczne nie są sprzyjające.

Uwiecznienie magicznych chwil

To nie koniec ślubnych zadań Pana Młodego, który powinien zadbać jeszcze o fotografa, wideooperatora i oprawę muzyczną wesela (zespół lub DJ). Dobrze, aby pary spotkały się przed podpisaniem umowy z wybranymi podwykonawcami, od udanej współpracy w przyjemnej atmosferze zależy zadowolenie świeżo poślubionych. Szczegóły współpracy z usługodawcami, pary mogą ustalać wspólnie. Wskazane jest, aby wcześniej omówić interesujące kwestie i atrakcje zaplanowane na uroczystość, by fotograf, wideooperator czy DJ mieli szansę przygotować się należycie do pracy.

Zasłużony odpoczynek

Po trudach i stresie przygotowań, nowożeńcy mogą wreszcie udać się w podróż poślubną, którą zorganizował oczywiście – Pan Młody. Podróż poślubna, chociaż kilkudniowa, jest wspaniałą nagrodą dla Młodej Pary po wielomiesięcznych trudach przygotowań.

Jak widać rola Pana Młodego, w tradycyjnym podziale ślubnych obowiązków, jest znaczna. Jednak bez względu na zakres zadań, przyszli małżonkowie powinni działać wspólnie, mając na uwadze fakt, że przygotowują najważniejszy dzień swojego życia.

Oficjalne wydanie internetowe „Magazynu Wesele”: magazynwesele.pl Marta Jasińska-Sokołowska

Źródło artykułu:WP Kobieta
pan młodyślubobyczaje ślubne
Komentarze (0)