Sól do kąpieli. Dobry sposób na solankową kąpiel leczniczą w domu
Sól do kąpieli jest naturalnym dodatkiem do kąpieli w wannie. Jej regularne stosowanie odżywia i nawilża skórę całego ciała, a także łagodzi objawy dolegliwości o podłożu dermatologicznym. Sole do kąpieli wykazują także właściwości relaksująco-odprężające.
Co daje regularne stosowanie soli do kąpieli?
Regularne kąpiele w soli przynoszą wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i dla urody. W trakcie kąpieli w wannie z dodatkiem soli składniki mineralne wnikają w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu kilka godzin po takim relaksującym seansie wodnym nasza skóra pozostaje miękka i sprężysta.
Oprócz tego kąpiele w soli morskiej stymulują krążenie krwi, czego naturalną konsekwencją jest lepsze dotlenienie komórek skóry, a także łagodzenie bólu. W celu uzyskania najlepszych efektów należy stosować naturalną sól do kąpieli (najlepiej sprawdzi się sól morska). Niezbyt dobrym pomysłem jest stosowanie gotowych mieszanek zapachowych z parabenami i syntetycznymi substancjami zapachowymi.
Rodzaje soli do kąpieli
Sól soli nierówna. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępnych jest kilka różnych typów soli do kąpieli.
- Sól himalajska - to sól, która zazwyczaj przyjmuje kolor jasnoróżowy (może też występować w kolorze białym i intensywnie czerwonym). Wydobywa się ją w Pakistanie, w miejscu, w którym niegdyś istniał słony ocean. Sól himalajska charakteryzuje się nieskazitelną czystością, a w jej składzie można odnaleźć ponad 80 drogocennych minerałów, które wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu. Sól himalajska polecana jest w szczególności w przypadku: podrażnień skóry, suchej skóry, cellulitu wodnego.
- Sól z Morza Martwego – to sól mineralna, która podobnie jak inne sole morskie pozyskiwana jest w wyniki odparowywania wody morskiej. Charakteryzuje się ona właściwościami: odżywiającymi, nawilżającymi i regeneracyjnymi. Oprócz tego jej regularne stosowanie pobudza mikrokrążenie krwi, a także łagodzi objawy bólowe. Sól z Morza Martwego polecana jest w szczególności osobom ze zwyrodnieniami stawów i bólami pourazowymi. Ponadto może być ona również pomocna w zwalczaniu: łuszczycy, trądziku różowatego i trądziku pospolitego.
- Sól z Morza Śródziemnego – to sól mineralna, która charakteryzuje się wysokim poziomem zmineralizowana. Wspomaga ona oczyszczanie skóry z toksyn, a także jej nawilżaniu i ukrwieniu. Oprócz tego poprawia ona jędrność skóry, a także wspomaga walkę z pomarańczową skórką.
- Sól z Morza Balijskiego to sól mineralna, która charakteryzuje się szarawą barwą i właściwościami pochłaniającymi zapachy.
- Sól Epsom – to sól mineralna, nazywana również solą angielską. Spośród wszystkich typów soli charakteryzuje się ona bardzo wysoką zawartością magnezu. Sól ta pozytywnie wpływa na skórę, a także na funkcjonowanie układu nerwowego. Sól Epsom polecana jest w szczególności osobom, którym zależy na uspokojeniu, relaksie i oczyszczeniu skóry.