Trwa ładowanie...
d1c4knp

Sól do kąpieli. Dobry sposób na solankową kąpiel leczniczą w domu

Sól do kąpieli jest naturalnym dodatkiem do kąpieli w wannie. Jej regularne stosowanie odżywia i nawilża skórę całego ciała, a także łagodzi objawy dolegliwości o podłożu dermatologicznym. Sole do kąpieli wykazują także właściwości relaksująco-odprężające.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sól do kąpieli jest dobrym sposobem na zrelaksowanie się po całym dniu ciężkiej pracy.
Sól do kąpieli jest dobrym sposobem na zrelaksowanie się po całym dniu ciężkiej pracy. (123RF)
d1c4knp

Co daje regularne stosowanie soli do kąpieli?

Regularne kąpiele w soli przynoszą wiele korzyści zarówno dla zdrowia, jak i dla urody. W trakcie kąpieli w wannie z dodatkiem soli składniki mineralne wnikają w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu kilka godzin po takim relaksującym seansie wodnym nasza skóra pozostaje miękka i sprężysta.

Oprócz tego kąpiele w soli morskiej stymulują krążenie krwi, czego naturalną konsekwencją jest lepsze dotlenienie komórek skóry, a także łagodzenie bólu. W celu uzyskania najlepszych efektów należy stosować naturalną sól do kąpieli (najlepiej sprawdzi się sól morska). Niezbyt dobrym pomysłem jest stosowanie gotowych mieszanek zapachowych z parabenami i syntetycznymi substancjami zapachowymi.

d1c4knp

Rodzaje soli do kąpieli

Sól soli nierówna. W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępnych jest kilka różnych typów soli do kąpieli.

  • Sól himalajska - to sól, która zazwyczaj przyjmuje kolor jasnoróżowy (może też występować w kolorze białym i intensywnie czerwonym). Wydobywa się ją w Pakistanie, w miejscu, w którym niegdyś istniał słony ocean. Sól himalajska charakteryzuje się nieskazitelną czystością, a w jej składzie można odnaleźć ponad 80 drogocennych minerałów, które wspomagają funkcjonowanie naszego organizmu. Sól himalajska polecana jest w szczególności w przypadku: podrażnień skóry, suchej skóry, cellulitu wodnego.
  • Sól z Morza Martwego – to sól mineralna, która podobnie jak inne sole morskie pozyskiwana jest w wyniki odparowywania wody morskiej. Charakteryzuje się ona właściwościami: odżywiającymi, nawilżającymi i regeneracyjnymi. Oprócz tego jej regularne stosowanie pobudza mikrokrążenie krwi, a także łagodzi objawy bólowe. Sól z Morza Martwego polecana jest w szczególności osobom ze zwyrodnieniami stawów i bólami pourazowymi. Ponadto może być ona również pomocna w zwalczaniu: łuszczycy, trądziku różowatego i trądziku pospolitego.
  • Sól z Morza Śródziemnego – to sól mineralna, która charakteryzuje się wysokim poziomem zmineralizowana. Wspomaga ona oczyszczanie skóry z toksyn, a także jej nawilżaniu i ukrwieniu. Oprócz tego poprawia ona jędrność skóry, a także wspomaga walkę z pomarańczową skórką.
  • Sól z Morza Balijskiego to sól mineralna, która charakteryzuje się szarawą barwą i właściwościami pochłaniającymi zapachy.
  • Sól Epsom – to sól mineralna, nazywana również solą angielską. Spośród wszystkich typów soli charakteryzuje się ona bardzo wysoką zawartością magnezu. Sól ta pozytywnie wpływa na skórę, a także na funkcjonowanie układu nerwowego. Sól Epsom polecana jest w szczególności osobom, którym zależy na uspokojeniu, relaksie i oczyszczeniu skóry.
d1c4knp

Podziel się opinią

Share
d1c4knp
d1c4knp