DomSposób na czystą podłogę. Trik, dzięki któremu rozprawisz się z brudem

Sposób na czystą podłogę. Trik, dzięki któremu rozprawisz się z brudem

Prosty sposób na czyste podłogi
Prosty sposób na czyste podłogi
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. KSA

23.08.2021 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mycie podłóg to jeden z podstawowych etapów sprzątania. Zazwyczaj używamy do tego wiadra z wodą i mopa. Teraz internautka podzieliła się swoim sposobem na mycie podłóg bez rozcierania brudu.

Mycie podłóg to czynność, którą zazwyczaj wykonujemy na samym końcu domowych porządków. To bardzo ważne, ponieważ w trakcie sprzątania resztki kurzu unoszą się z mebli i opadają na podłogę.

Na rynku mamy do wyboru szereg preparatów przeznaczonych do mycia podłóg. Płyny, olejki czy specjalne spraye nie tylko świetnie radzą sobie z zanieczyszczeniami, ale dodatkowo pięknie pachną.

Niestety ich działanie może zniweczyć sposób, w jaki myjemy podłogi. Zazwyczaj używamy mopa oraz wiadra z letnią wodą i detergentem. Przecieramy fragment podłogi i płuczemy mop w wodzie. Nie trudno zauważyć, że dosyć szybko woda robi się brudna.

Jak prawidłowo myć podłogi?

Żeby podłoga była nienagannie czysta, trzeba byłoby wymieniać wodę po każdym zanurzeniu w niej mopa. To byłoby bardzo czasochłonne i prawdopodobnie mało kto decyduje się na ten sposób.

Jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się swoim, łatwiejszym, ale równie skutecznym sposobem na czyste podłogi.

Do drugiego wiadra wlała płyn do mycia podłóg oraz wrzącą wodę, a następnie umieściła je w otworze przeznaczonym do płukania mopa. W ten sposób za każdym razem moczyła mop w czystej wodzie, a później odsączała go do drugiego zbiornika. Genialne prawda?

Internauci szybko zareagowali. Wszyscy zgodnie przyznają, że sposób z drugim wiadrem jest dobry, ale niektórzy nie pochwalają mycia podłóg wrzątkiem. Ich zdaniem gorąca woda może negatywnie wpłynąć na panele czy parkiety, a ponadto uszkodzić sprzęt do mycia podłóg. Cóż, zawsze można użyć chłodniejszej wody, ale sposób internautki jest ciekawy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także