Sposoby na zaparowane okulary. Te proste triki pozwolą ci przejrzeć na oczy

Nagła zmiana temperatury pozostawia wyraźny ślad przed oczami okularników. Podobnie jak maseczki ochronne, które w okresie pandemii ograniczały pole widzenia. Zaparowane szkła to codzienny dyskomfort odczuwalny głównie od listopada do marca, z którym jednak można sobie łatwo i szybko poradzić.

Sposoby na zaparowane okulary
Sposoby na zaparowane okulary
Źródło zdjęć: © AKPA | AJ Wattamaniuk

Stoisz na przystanku i pocierasz dłonie walcząc z minusową temperaturą. Wchodzisz do autobusu, a tam - świat jak za mgłą. Szukasz miejsca po omacku, aż w końcu łapiesz się barierki i czekasz, aż okulary znowu będą współpracować. Historia zaczyna się od nowa, kiedy przekraczasz progi biura i witasz się z kolegami, którzy w twoich oczach chwilowo nie mają twarzy.

Zaparowane szkła to utrapienie okularników w jesienno-zimowym okresie. Nie musisz jednak od razu sięgać po szkła kontaktowe - istnieją sposoby na zaparowane okulary, które zajmą zaledwie kilka minut, a zdecydowanie podniosą jakość ich użytkowania.

Płyn do naczyń

Domową metodą na zaparowane okulary jest mycie szkieł wodą z płynem do naczyń. Ten sposób nie wyeliminuje całkowicie problemu, ale zdecydowanie zmniejszy skraplanie się wilgoci zawartej w powietrzu i osadzaniu na powierzchni soczewki.

Soczewki z powłoką hydrofobową

Jeśli jesteś przed zakupem nowych okularów, przyjrzyj się bliżej najnowszym propozycjom z dziedziny technologii optycznej. Szkła z powłoką hydrofobową, czyli uszczelniającą, minimalizują problem zaparowanych okularów, a także usprawniają proces odparowywania.

Specjalne środki na parujące szkła

Na rynku dostępne są specjalistyczne środki przeznaczone do mycia okularów. Dodatkowo pozostawiają warstwę ochronną na szkle, która chroni okulary przed zaparowaniem. Płyn przeciw parowaniu utrzymuje się maksymalnie do 48 godzin od momentu umycia okularów.

Żele przeciwdziałające parowaniu - chociaż powstały z myślą o okularach pływackich i goglach narciarskich - sprawdzą się także w przypadku okularów korekcyjnych. Produkt o gęstej, żelowej konsystencji należy wsmarować w uprzednio wyczyszczone szkła z obu stron. Ta metoda także sprawdza się przez maksymalnie 2 dni.

W salonach optycznych znajdziesz także chusteczki przeciwdziałające parowaniu szkieł, które charakteryzują się najkrótszym czasem działania - do 24 godzin. To wygodna opcja, którą wrzucisz do torebki. Ale uważaj na skład chusteczek - często zawarty w nich alkohol potrafi uszkodzić szkło.

Odpowiednie ułożenie okularów

Aby okulary szybciej odparowywały, należy ułożyć je odpowiednie na nosie. A dokładnie tak, aby nie stykały się mocno z policzkami oraz nie przylegały do kości czołowej. Delikatna przestrzeń między okularem, a twarzą, pozwoli znacznie szybciej pozbyć się charakterystycznego "zamglenia" czy "oszronienia".

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)