Miała strącić rosyjskiego drona słoikiem z ogórkami. Wyjaśnia, jak było naprawdę

Kobieta strąciła rosyjskiego drona z balkonu
Kobieta strąciła rosyjskiego drona z balkonu
Źródło zdjęć: © GETTY

08.03.2022 20:07, aktual.: 09.03.2022 20:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno internet obiegła historia Ukrainki, która miała strącić drona słoikiem ogórków. Sytuacja stała się wiralem, ale trudno było stwierdzić jej autentyczność. Dziennikarce LIGA.Life udało się jednak skontaktować z panią Oleną, która potwierdza, że to miało miejsce. Prostuje tylko jeden szczegół.

W ostatnich dniach w sieci szeroko rozeszła się informacja o kobiecie, która miała strącić rosyjskiego drona słoikiem ogórków. Historię tę opisała krótko na Twitterze Liubow Cybulska, założycielka Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji przy Ministerstwie Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy.

Wieść o dzielnej kobiecie okazała się wiralem, jednak nikomu nie udało się jej potwierdzić. Zrobiła to dopiero dziennikarka LIGA.Life. Odnalazła ona mieszkankę Kijowa, panią Olenę, która potwierdza wydarzenie.

Strąciła drona słoikiem. "To były pomidory"

Pani Olena, pracownica lokalnego sklepu spożywczego, opowiada, że tamtego dnia usłyszała charakterystyczne brzęczenie drona, kiedy siedziała na balkonie. Podkreśla, że nie widziała nigdy wcześniej takiego sprzętu i przestraszyła się, że może zacząć do niej strzelać. Instynktownie chwyciła więc coś, czym mogła się obronić. Traf chciał, że był to litrowy słoik z domową kiszonką na zimę.

- To były kiszone pomidory ze śliwkami. Moje ulubione. Litrowy słoik - tłumaczyła pani Olena.

Wyjaśniła także, że nie ma pojęcia, skąd wzięły się pogłoski o ogórkach. Podkreśliła też, że nie miała czasu, by zrobić zdjęcie drona ani stłuczonego słoika pomidorów, działała szybko.

Po tym, jak strąciła sprzęt, razem z mężem podeptali jego resztki i wyrzucili do śmietnika.

Memy z wojny królują w sieci

Historia mieszkanki Kijowa, która słoikiem przetworów strąciła drona nie jest jedynym wiralem, który podbija internet. Ogromną popularnością cieszył się także krótki film z Ukraińcem, który miał papieros w zębach i jednocześnie wynosił z pola minę gołymi rękami. Innym przykładem było wideo, na którym traktor ciągnął opancerzony transporter.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także