ModaStylowa marynarka – must have w damskiej szafie

Stylowa marynarka – must have w damskiej szafie

Stylowa marynarka – must have w damskiej szafie
Źródło zdjęć: © iStock.com | Mina3686
10.07.2017 08:30, aktualizacja: 11.07.2017 15:53

Co wyróżnia stylowy żakiet, czyli damski odpowiednik marynarki? Dobre pytanie, bo określenie "stylowy" jest często nadużywane. Przedstawiamy wybór damskich marynarek - tych klasycznych i odrobinę awangardowych.

Damska marynarka – modnie nie zawsze znaczy stylowo

Czytając o modzie, widzimy, że często określa się mianem stylowych stroje daleko odbiegające od tych postrzeganych przez większość za klasyczne i ładne.

Klasyczną marynarką określamy rozpinany element garderoby o długości do bioder, zapinany z przodu na kilka guzików lub nie, z kołnierzykiem i z klapami bądź niewielkim wycięciem pod szyją.

Klasyczny styl marynarki możemy przełamać na przykład intensywną barwą.

Dobrym wyborem jest także żakiet w ponadczasowym marynarskim stylu, czyli w paski.

Jak dobrać marynarkę damską?

Przy doborze marynarki koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy rękawy mają odpowiednią długość w stosunku do naszych rąk, a także czy ewentualne zaszewki damskiej marynarki są umieszczone na właściwej wysokości.

Stylowa marynarka na wielkie wyjście

Dobrze dobrana damska marynarka może stanowić tzw. gwóźdź programu, pod warunkiem, że jest stosowna do okazji. Zdobnej marynarki nie włożymy na obronę pracy magisterskiej, pogrzeb czy ważną konferencję, tylko na swobodniejsze okazje, na przykład na ślub. Przy okazji stylizacji ślubnych pamiętamy o tym, by nie ubrać się bardziej ozdobnie od panny młodej oraz nie nosić bieli od stóp do głów, gdyż ta zarezerwowana jest dla gwiazdy wieczoru oraz dla małych dziewczynek.

Stylowa marynarka na bogato włożona do małej czarnej i czarnych szpilek to klasyczny sposób na dodanie sobie seksapilu bez konieczności odsłaniania nadmiaru ciała.

Stylowa marynarka na lato

Marynarka to klasyczny strój najczęściej wkładany na formalne okazje czy do pracy. W żakiecie nie jedziemy raczej w góry lub na działkę, bo w tych miejscach wygodniej nam w bluzie z kapturem lub w kardiganie. Warto przełamać rutynę, jednak należy czynić to z umiarem.

Często, gdy chcemy wyglądać atrakcyjnie, poprawnie, ale i nie zlewać się z tłumem ubranych podobnie kobiet, wybieramy klasyczny żakiet z akcentem, na przykład prosty żakiet w intensywnym kolorze lub wykonany z ciekawego materiału (np. koronki), który nada stylizacji nieco indywidualności. Polecamy też urozmaicić strój błyszczącymi dodatkami albo ładną kopertówką.

Stylowa marynarka w kolorze beżowym - sprawdzony wybór

Krótki, beżowy żakiet włożą panie o pełniejszych kształtach do prostej sukienki na lato. Z kolei na co dzień możemy do niego włożyć jeansy, torebkę worek i balerinki.