Blisko ludziSugardating w Polsce. Czym jest ten kontrowersyjny trend w randkowaniu?

Sugardating w Polsce. Czym jest ten kontrowersyjny trend w randkowaniu?

Sugardating to kontrowersyjny trend w randkowaniu
Sugardating to kontrowersyjny trend w randkowaniu

02.07.2020 16:02, aktual.: 01.03.2022 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sam sugardating nie jest nowością, jednak dopiero jakiś czas temu pojawiła się w Polsce aplikacja, która ułatwia zawieranie tego typu relacji.

Czym jest sugardating? To nic innego, jak zawieranie relacji pomiędzy starszym mężczyzną a młodą kobietą, która oparta jest nie na miłości, a wzajemnych korzyściach. Na świecie funkcjonują liczne portale, na których sugardaddy, czyli sponsor, może znaleźć swoją sugarbabe, czyli dziewczynę oczekującą korzyści.

Nie jest to jednak równoznaczne z seksem za pieniądze. Podstawą sugardatingu ma być wzajemny szacunek. Starszy mężczyzna sponsoruje rozrywki i egzotyczne podróże partnerki, a ona w zamian jest jego towarzyszką. O wiele mniej popularny, ale możliwy jest również związek, w którym sponsorką jest starsza kobieta.

Sugar Daters w Polsce

Sugar Daters to portal, który powstał w 2013 roku w Danii i umożliwiał znalezienie sponsora lub zaoferowanie sponsorowi swojego towarzystwa. Cieszył się tam powodzeniem również wśród Polaków i dlatego obecnie dostępny jest też w Polsce.

Rejestrując się na portalu, trzeba określić, w jaką rolę chcemy wejść w relacji: sugar daddy/mama czy sugar girl/boy. Ci drudzy nie wnoszą opłat za założenie profilu. W końcu wszystkie koszty leżą po stronie suggar daddy.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)