Trwa ładowanie...

Światło czy pęseta – skuteczne depilatory do użytku domowego

Latem nie chcemy mieć na głowie codziennego golenia nóg, dlatego często sięgamy po depilatory. Tradycyjne modele wyrywające włoski to jednak nie jedyny typ depilatorów, bo w ofercie znajdują się również egzemplarze laserowe oraz IPL. Sprawdź, jaki będzie najlepszy dla ciebie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Światło czy pęseta – skuteczne depilatory do użytku domowegoŹródło: iStock.com
dv887uw
dv887uw

Tradycyjne depilatory elektryczne

Tradycyjne depilatory zasilane akumulatorem lub bezpośrednio z sieci elektrycznej są stosunkowo łatwe w użytkowaniu i tanie (najprostsze modele możemy kupić już za nieco ponad 100 zł). Zasada ich działania polega na wyrywaniu włosków za pomocą pęset lub dysków. Modele z dyskami zwykle depilują szybciej i skuteczniej, ponieważ potrafią zebrać naraz więcej włosków. Modele z pęsetami często są polecane do luźno rozmieszczonego i niezbyt gęstego meszku. Tradycyjne depilatory mogą być używane albo na sucho, albo na sucho i mokro (niektóre mają wodoodporną obudowę, dzięki czemu lepiej jest je utrzymać w czystości).

Depilatory tradycyjne są niewielkie, lekkie i można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie (jeśli mają akumulator). Jednak należy wiedzieć, że są to dość inwazyjne urządzenia, które mogą pozostawiać nieestetyczne podrażnienia na skórze i przyczynić się do wrastania włosków. Depilacja tego typu urządzeniem jest zwykle dość bolesna, ale dzięki specjalnym nasadkom można zwiększyć komfort zabiegu. Depilator tradycyjny działa także na miejsca wrażliwe.

Depilatory laserowe i IPL

Przyjęło się mówić, że depilatory IPL należą do grupy depilatorów laserowych. Co prawda, sposób działania obu tych urządzeń jest podobny, jednak metoda IPL (z języka angielskiego Intense Pulse Light, czyli intensywne, pulsacyjne światło) jest mniej inwazyjna. Laser to jedna wiązka światła o konkretnej długości fali, który pada na każdy włosek z osobna. IPL to spektrum różnych wiązek o różnych długościach fali, które padają na konkretny obszar i docierają do różnych warstw skóry. Laser doskonale działa na ciemne, bardzo widoczne włoski, ale może wywoływać podrażnienia. IPL to metoda, która radzi sobie z różnego rodzaju owłosieniem na różnych typach skóry i jest bezbolesna.

Depilacja światłem wykonywana regularnie jest o wiele skuteczniejsza od depilacji mechanicznej i można ją stosować na wrażliwe partie ciała. Jednak jeśli chcemy sobie sprawić tego typu depilator, powinnyśmy się przygotować na znacznie większy wydatek (to urządzenie zwykle kosztuje ok. 1000 zł). Ponadto powinnyśmy pamiętać, że istnieją też pewne przeciwwskazania do jej stosowania, np. ciąża, cukrzyca, epilepsja czy nowotwory.

Ladies electric hair remover shaver depilator on wooden table. Beauty and skin body care concept iStock.com
Ladies electric hair remover shaver depilator on wooden table. Beauty and skin body care concept Źródło: iStock.com, fot: Voyagerix
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dv887uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv887uw