UrodaCiało i twarzSzczotkowanie skóry na sucho. Poprawia wygląd i oczyszcza z toksyn

Szczotkowanie skóry na sucho. Poprawia wygląd i oczyszcza z toksyn

Szczotkowanie warto robić rano
Szczotkowanie warto robić rano
Źródło zdjęć: © Getty Images
Klaudia Stabach
25.06.2020 11:04

Szczotkowanie jest jedną z metod masażu, którą wymyśliły Azjatki. Zabieg wykonywany regularnie relaksuje, ale przede wszystkim pomaga w walce z cellulitem i ma zbawienny wpływ na nasz organizm.

Szczotkowanie skóry na sucho staje się coraz bardziej popularne wśród Polek. Zabieg można wykonywać w domu, a dodatkowo nie obciąża naszego portfela. Wystarczy raz zaopatrzyć się w specjalną szczotkę z naturalnego lub syntetycznego włosia (znajdziecie ją w popularnych drogeriach).

Szczotkowanie na sucho – zalety

O szczotkowaniu skóry można powiedzieć wiele dobrego. Przede wszystkim ujędrnia naszą skórę i tym samym pomaga w walce z cellulitem. Szczotkowaniem można zastąpić produkty do peelingu, ponieważ podczas masażu złuszcza się martwy naskórek. Dodatkowo taki masaż wykonywany np. na nogach chroni przed wrastaniem włosków.

Szczotkowanie skóry na sucho ma nie tylko działanie zewnętrzne, ale i wewnętrzne. Regularne masowanie pobudza kanały limfatyczne i tym samym pomaga oczyścić organizm z toksyn.

Masaż najlepiej jest wykonywać rano. Najpierw szczotkujemy całą jedną stronę ciała, a następnie drugą. Zacznijmy od stopy i kierujmy szczotkę posuwistymi ruchami do góry. Szczotkowanie można wykonywać na całym ciele, ale nie należy wykonywać zabiegu na twarzy.

Zabieg jest skuteczny, ale są pewne przeciwwskazania. Osoby zmagające się z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą czy z zakażeniem skóry o podłożu bakteryjnym i wirusowym powinny zrezygnować ze szczotkowania na sucho.