Trwa ładowanie...

Szukam dawcy spermy z poczuciem humoru i znajomością mody

Do tej pory kobieta, która zgłaszała się do banku spermy, miała do wglądu jedynie informacje na temat cech fizycznych mężczyzny, takich jak wzrost czy kolor oczu. Twórcy London Sperm Bank postanowili jednak rozszerzyć swoją ofertę.

Share
Szukam dawcy spermy z poczuciem humoru i znajomością modyŹródło: Thinkstockphotos
d3uwhc6

Do tej pory kobieta, która zgłaszała się do banku spermy, miała do wglądu jedynie informacje na temat cech fizycznych mężczyzny, takich jak wzrost czy kolor oczu. Twórcy London Sperm Bank postanowili jednak rozszerzyć swoją ofertę. Obecnie przyszłe matki mogą wybrać ojca swoich dzieci z katalogu uwzględniającego także cechy osobowości, zainteresowania, a nawet poczucie stylu.

Przyszłe pary, a także osoby samotne i homoseksualne, mają obecnie wgląd do wielu danych na temat dawcy. Każdy mężczyzna musi bowiem złożyć deklarację, dlaczego zdecydował się ofiarować swoje nasienie. Odpowiada także na szereg pytań dotyczących swoich cech osobowości.

Jeden z mężczyzn został opisany przez klinikę jako „delikatny introwertyk, myśliciel”. Innego określono jako „indywidualistę o artystycznej naturze o unikalnym stylu gwiazdy rocka”. To nie twoje typy? Jest jeszcze „nieśmiały, ale stały w uczuciach, artysta, muzyk i fotograf”.

d3uwhc6

Rzecznik prasowy londyńskiego banku spermy tłumaczy, że klientki nie będą musiały nawet wychodzić z domu, żeby wybrać idealnego dawcę. – Wystarczy, że zalogują się do katalogu online – mówi.

Liczba dawców spermy rośnie z roku na rok. Na Wyspach w 2008 roku było ich już 396 w porównaniu z 251 osobami w 2005 roku. Obecnie trwa dyskusja na temat, czy powinni oni być wynagradzani za swoje usługi. Regulacje Unii Europejskiej zapewniają im tylko rekompensatę kosztów dojazdu i nieobecności w pracy.

Nie wszyscy mężczyźni mogą zostać dawcami nasienia. W Polsce każdy chętny przechodzi dokładną weryfikację. Wybiera się tylko młodych i zdrowych, którzy posiadają już potomstwo. Głównym wymogiem jest jednak wysoka jakość plemników i ich podatność na zamrożenie. Ostateczną weryfikację przechodzi tylko 3-4 procent chętnych.

Również w naszym kraju dawcy nie otrzymują wynagrodzenia. Działają w czynie społecznym i cieszą się, jeżeli dzięki ich nasieniu kobieta będzie mogła cieszyć się potomstwem.

(sr)

d3uwhc6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uwhc6
d3uwhc6