Trwa ładowanie...
d2jt83o

Ta piękność kiedyś była częściowo łysa. Dziś nazywają ją Rudowłosą Roszpunką

Aż trudno uwierzyć, że ta długowłosa piękność jeszcze całkiem niedawno zmagała się łysieniem. Kiedy pochodząca z Rosji 23-letnia Anastasiya Sidorova wygrała z uciążliwą chorobą, postanowiła odbić sobie te wszystkie lata, gdy nie mogła nosić długich włosów – postanowiła zostać Rudowłosą Roszpunką.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anastasiya Sidorova jeszcze niedawno łysiała - dziś radzi innym, jak dbać o włosy.
Anastasiya Sidorova jeszcze niedawno łysiała - dziś radzi innym, jak dbać o włosy. (Instagram.com)
d2jt83o

Dziś pracuje jako modelka i występuje w reklamach środków do pielęgnacji włosów, ale do 18. roku życia Anastasiya prowadziła nieustanną walkę z przykrą chorobą – łysieniem androgenowym, które zdiagnozowano u niej, gdy była nastolatką. Wówczas jej włosy zaczęły gwałtownie wypadać, a na jej głowie pojawiać się duże łyse obszary.

Łysienie androgenowe jest najbardziej rozpowszechnionym schorzeniem tego typu. Dotyka połowę mężczyzn w wieku 50 lat, ale występuje również u kobiet, szczególnie po 65 roku życia. Bardzo rzadko dotyczy jednak nastolatek. Dziewczynie, korzystającej z pomocy trychologa, udało się w końcu zatrzymać łysienie.

Choroba, która dotknęła ją w tak młodym wieku, odcisnęła piętno również na psychice dziewczyny. Dopiero po jej pokonaniu Sidorovej udało się odbudować poczucie własnej wartości. Co więcej, młoda kobieta postanowiła, że sama zostanie trychologiem, by pomagać innym, zmagającym się z problemami dotyczącymi włosów.

Na razie Anastasiya dzieli się na Instagramie poradami dotyczącymi tego, jak właściwie pielęgnować włosy. Pisze przede wszystkim o tym, by nigdy ich nie prostować i czekać, aż wyschną w 60 proc., zanim zaczniemy je suszyć. Dziewczyna jest też zwolenniczką masek keratynowych, których używa po każdym myciu głowy.

d2jt83o

* Zobacz też: Jak dbać o włosy zimą*

d2jt83o

Podziel się opinią

Share

d2jt83o

d2jt83o