Blisko ludziTak dziś wygląda willa córki Putina. Na bramie pojawiły się ukraińskie flagi

Tak dziś wygląda willa córki Putina. Na bramie pojawiły się ukraińskie flagi

Tak teraz wygląda willa córki Putina
Tak teraz wygląda willa córki Putina
Źródło zdjęć: © Twitter, YouTube | Anonymous News Poland, YouTube
24.03.2022 10:46, aktualizacja: 24.03.2022 12:43

Katerina Tichonowa posiadała luksusową posiadłość we Francji. Po tym, jak Rosja napadła na Ukrainę, willa została jej odebrana przez aktywistów. Dziś na drzwiach wjazdowych widnieją niebiesko-żółte ukraińskie flagi.

Posiadłość, której właścicielką była Katerina Tichonowa oraz jej były mąż, znajduje się w  Biarritz we Francji, nieopodal Zatoki Biskajskiej. W połowie marca, podczas gdy w Ukrainie wciąż toczy się wojna, willę córki Putina przejęli aktywiści. Od razu sieć obiegło ogłoszenie, że w tym miejscu mogą teraz schronienie znaleźć ukraińscy uchodźcy. Co dziś się dzieje z luksusowym kompleksem?

Wkradli się do środka i wymienili zamki

Aktywiści, działający przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę, włamali się na teren posiadłości. Udało im się wymienić zamki oraz napisać ogłoszenie o tym, że od tego momentu willa będzie do dyspozycji ukraińskich uchodźców. Niestety na ten pomysł nie przystała miejscowa policja, która wyprowadziła działaczy z budynku. Wcześniej sieć obiegła fotografia Pierre'a Afnera, który pozował na terenie posiadłości córki Putina, trzymając w ręku ukraińską flagę.

Od czasu przejęcia willi minęło już trochę czasu; choć pozostaje pusta, aktywistom udało się pozostawić po sobie znak w postaci malunków ukraińskiej flagi, która znajduje się teraz na bramie wjazdowej. Nowe nagranie pojawiło się na Twitterze, w tym na koncie Anonymous News Poland.

Kim jest Katerina Tichonowa?

Według Global Happenings Katerina ma 35 lat i jest dyrektorem Rosyjskiej Narodowej Fundacji Rozwoju Intelektualnego. Córka rosyjskiego przywódcy w 2020 roku miała zostać szefem Instytutu Sztucznej Inteligencji na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. Wcześniej w grudniu 2019 roku Tichonowa została też członkiem Rady Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu przy rządzie Federacji Rosyjskiej. Rok temu przemawiała podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu w Rosji. Wszyscy obecni podtrzymywali wówczas, iż nie wiedzą, kim jest ojciec Kateriny.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta