Trwa ładowanie...

Tak influencerki z Rosji żegnają się z Instagramem. Polały się łzy

To ostatnie chwile rosyjskich influencerek na Instagramie. Według najnowszych informacji podanych przez NEXTA, Instagram ma zostać zablokowany w Rosji o północy 14 marca. Użytkownicy będą mieli dwa dni, by wyeksportować zdjęcia i filmy na inne platformy.

Instagram ma przestać działać w Rosji 14 marca o północyInstagram ma przestać działać w Rosji 14 marca o północyŹródło: GETTY, Instagram, fot: Getty Images, annakhilkevich
d3wnrba
d3wnrba

Meta Platforms Inc., właściciel Facebooka oraz Instagrama, ogłosił w czwartek 10 marca, że odstępuje od swojej polityki dotyczącej brutalnych treści i nie będzie usuwał postów nawołujących do agresji wobec Rosjan w kontekście ataku na Ukrainę.

Właściciel Instagrama i Facebooka to w Rosji "organizacja ekstremistyczna"

"Ze względu na rosyjską inwazję na Ukrainę jesteśmy pobłażliwi wobec form politycznej ekspresji, które normalnie naruszałyby nasze zasady dotyczące brutalnej mowy, takie jak »śmierć rosyjskim najeźdźcom«" - podkreślił Andy Stone, szef komunikacji amerykańskiego przedsięborstwa.

W odpowiedzi na to Rosja uznała Meta Platforms za organizację ekstremistyczną i zaczęła prowadzić kroki zmierzające do wyłączenia Facebooka i Instagrama na terenie kraju. Jak podaje NEXTA, aplikacja ma zostać wyłączona w Rosji o północy 14 marca.

Instagramerki żegnają się z aplikacją. "Teraz piszę post i płaczę"

Rosyjski Instagram pełen jest więc influencerek i influencerów, którzy żegnają się ze swoimi obserwatorami i zostawiają namiary na siebie w innych aplikacjach, przede wszystkim w popularnym w Rosji VKontakte – odpowiedniku Facebooka, a także na Telegramie.

d3wnrba

Olga Buzowa, najbardziej znana influencerka rosyjska, którą obserwuje ponad 23,3 mln użytkowników, żegna się w bardzo emocjonalnym poście. "Moi drodzy, jestem tu z wami od końca 2012 roku i dzieliłam się wszystkim, co się wydarzyło… moim szczęściem, miłością, rozwodem i bólem, kreatywnością, zwycięstwami i porażkami, wzlotami i upadkami" - pisze.

"Teraz pisze post i płaczę. Mam nadzieję, że to wszystko nieprawda i zostaniemy wszyscy tutaj…" - czytamy. Swoich obserwatorów odsyła na profil na VKontakte oraz na kanał na Telegramie.

Nie wszyscy są tak wylewni. Oksana Samojłowa, którą na Instagramie śledzi ponad 15 mln osób, zostawiła tylko kod QR do profilu swojej marki kosmetyków. "Czekam tam na was, ale mam nadzieję, że będziemy tutaj" - napisała. Z kolei aktorka, Anna Khilkevich, którą obserwuje ponad 10 mln użytkowników, nagrała krótkie wideo.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Skandaliczne słowa Ławrowa. "Tego się nie da się słuchać"

d3wnrba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3wnrba