FitnessTak pracujesz na oponkę na brzuchu. Wszystko przez produkty, które jesz

Tak pracujesz na oponkę na brzuchu. Wszystko przez produkty, które jesz

Oponka na brzuchu jest dla wielu osób poważnym problemem. Często przyczyną są kompleksy i niechęć do własnego ciała. Najistotniejsze są jednak kwestie zdrowotne, ponieważ otyłość brzuszna może prowadzić do rozwoju wielu chorób. Jak sobie z nią radzić? Warto unikać tych produktów.

Oponka na brzuchu może prowadzić do otyłości brzusznej
Oponka na brzuchu może prowadzić do otyłości brzusznej
Źródło zdjęć: © Getty Images | Getty Images

Oponkę na brzuchu mogą mieć nie tylko osoby z nadwagą czy otyłością, ale także osoby szczupłe, u których tłuszcz odkłada się właśnie w dole brzucha. Jeśli oponka jest zbyt duża, możemy mówić o niebezpiecznej dla zdrowia otyłości brzusznej. Zwiększa ryzyko takich chorób jak nadciśnienie czy cukrzyca typu 2, a także chorób układu krążenia.

Oponka na brzuchu powstaje przez te produkty. Lepiej je ograniczyć

Oponka na brzuchu powstaje na skutek niewłaściwej gospodarki hormonalnej, siedzącego trybu życia i braku ruchu, nadmiernego stresu, korzystania z używek, a także nieprawidłowej diety. Czego unikać, jeśli mamy tendencję do powstawania oponki na brzuchu?

Przede wszystkim zrezygnujmy z wysokoprzetworzonego jedzenia oraz fast foodów, które zawierają ogromne ilości konserwantów i soli - to właśnie one najbardziej przyczyniają się do powstawania oponki, a w konsekwencji także do otyłości brzusznej.

Nieodpowiednie są także słodycze, alkohol, wędlina, a także produkty zrobione z białej mąki, jak na przykład białe pieczywo, pizza, makarony czy ciastka. Jeśli zmagamy się z oponką na brzuchu, znacznie lepiej będzie wybierać mąkę pełnoziarnistą o niższym indeksie glikemicznym. Niewłaściwe są także wysokosłodzone napoje gazowane. Zawierają one duże ilości cukrów prostych, które zwiększają apetyt.

Paradoksalnie szkodliwe mogą okazać się także produkty typu light, które co prawda zawierają mniej kalorii niż ich normalne odpowiedniki, jednakże mniejsza ilość cukru czasem bywa w nich zastąpiona tłuszczem. Ważne jest więc, aby podczas zakupów dokładnie czytać etykiety i nie sugerować się tylko nazwą "fit" lub "light".

Jak pozbyć się oponki na brzuchu? Nie decyduj się na modne diety

Jeśli jednak chcemy pozbyć się oponki na brzuchu, nie decydujmy się na radykalne, katorżnicze diety. Lepiej zadbać o wprowadzenie zdrowych żywieniowych nawyków na stałe - najlepiej przy pomocy dietetyka. Dobrze także uzbroić się w cierpliwość. Utrata tłuszczu zgromadzonego na brzuchu, jeśli jest przeprowadzona w zdrowy sposób i ma doprowadzić do trwałych efektów, raczej nie będzie przebiegała błyskawicznie.

Oprócz zmiany diety, ważne, żebyśmy zadbali o codzienny ruch, picie przynajmniej 1,5 l wody, a także wysypianie się oraz pracę nad stresem.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (7)