Trwa ładowanie...
dtc7p91

Talia idealna - co jej szkodzi?

Najbardziej pożądanym kształtem panien młodych jest tzw. klepsydra, czyli figura o wąskiej talii, uważana za najbardziej kobiecą. Eksperci amerykańscy natomiast ogłosili, że wiele kobiet, nawet stosujących dietę, może mieć problem z uzyskaniem ładnej figury, bo szereg niedobrych nawyków powoduje odkładanie się tłuszczyku właśnie na brzuszku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Talia idealna - co jej szkodzi?
(Thinkstockphotos)
dtc7p91

Najbardziej pożądanym kształtem panien młodych jest tzw. klepsydra, czyli figura o wąskiej talii, uważana za najbardziej kobiecą. Eksperci amerykańscy natomiast ogłosili, że wiele kobiet, nawet stosujących dietę, może mieć problem z uzyskaniem ładnej figury, bo szereg niedobrych nawyków powoduje odkładanie się tłuszczyku właśnie na brzuszku. Eksperci amerykańscy wiedzą, co mówią, bo za oceanem problem nadwagi jest naprawdę poważny i powszechny. Warto zatem skorzystać z ich rad i zadbać o figurę, by w dzień ślubu była ładna i kobieca. Proste rady ekspertów są trzy...

Po pierwsze: uwaga na telewizję. Jak wykazali eksperci, osoby, które spędzają przed telewizorem powyżej dwóch godzin dziennie - bez względu na aktywność w ciągu dnia - mają generalnie o 10 proc. słabsze mięśnie brzucha i pleców od tych, które spędzają przed telewizorem mniej niż 2 godziny. Zalecenie ekspertów jest zatem takie: jeśli lubisz oglądać telewizję godzinami, staraj się to robić nie siedząc ani leżąc przed nią, tylko np. ćwicząc. Godzinami na pewno nie da się ciężko ćwiczyć, ale można uprawiać lekką gimnastykę lub ograniczyć oglądanie telewizji jedynie do najbardziej lubianych programów w telewizji.

Po drugie: uwaga na podjadanie i jedzenie późno w nocy. Po raz kolejny eksperci ostrzegają przed jedzeniem kolacji czy głównych posiłków o zbyt późnych porach, bo - wskazują - w nocy cięższe posiłki nie zostaną spalone i dlatego na pewno spowodują przyrost wagi. Kolacja powinna być jedzona najpóźniej na dwie godziny przed snem i nie może być zbyt obfita. Podjadanie w nocy jest zakazane. Nie wskazane jest białe pieczywo, chyba że w minimalnych ilościach. Zamiast niego polecane jest pieczywo pełnoziarniste, niezwykle korzystanie wpływające na przemianę materii - bowiem wręcz wspomaga chudnięcie!

dtc7p91

Po trzecie: uwaga na stres! Stres to nie tylko cichy zabójca, odpowiedzialny za powstawanie szeregu przypadłości nawet śmiertelnych, ale też - jak się okazuje - czynnik groźny dla wyglądu, bo odpowiada za oszpecanie kobiecej sylwetki. W stresie organizm produkuje więcej hormonu kortyzolu, który odpowiada za nadmierne odkładanie się tłuszczu w okolicach talii.

Najbardziej niebezpieczny jest przy tym tzw. chroniczny stres, czyli utrzymywanie się wysokiego poziomu stresu przez długi czas. Praca, obowiązki związane z przygotowaniem ślubu i zadbaniem o siebie na pewno nie ułatwiają współczesnym narzeczonym pozbycia się stresu, jednak bardzo ważne jest, by umieć się zrelaksować. Im więcej pracujesz umysłowo, tym bardzie powinnaś relaksować się fizycznie - ćwicząc czy tańcząc, czy nawet - układając i porządkując rzeczy.

Warto też co jakiś czas odrywać się od pracy i codziennych obowiązków - przez spotkania z bliskimi i znajomymi czy nawet krótkie wyjazdy. Dbanie o relaks psychiczny jest bardzo ważne, nie tylko zresztą ze względu na talię, ale przede wszystkim po to, by móc w pełni cieszyć się dniem ślubu i małżeństwem!

(bb)

Więcej na temat ślubu:

* Panna młoda po czterdziestce*

* 8 przykazań pięknej panny młodej*

* Jak poprawić urodę przed ślubem?*

* Za młoda na ślub?*

Naturalne sposoby zwalczania cellulitu

dtc7p91

Podziel się opinią

Share

dtc7p91

dtc7p91