Trwa ładowanie...

Tatiana Okupnik śpiewa o komplikacjach poporodowych. "Rozwalmy to tabu"

Tatiana Okupnik porusza w mediach społecznościowych problemy kobiet, które borykają się z powikłaniami po ciąży. Teraz poszła o krok dalej i zaśpiewała o nich.

Share
Tatiana Okupnik porusza problemy kobiet
Tatiana Okupnik porusza problemy kobietŹródło: ONS.pl
d26j89i

Tatiana Okupnik stworzyła projekt "Liczby mają imiona", w ramach którego przeprowadza wywiady z ekspertami z różnych dziedzin. Chce szerzyć świadomość wśród kobiet na temat różnych powikłań po ciąży, sama również poddała się waginoplastyce.

Tatiana Okupnik: "Rozwalmy to tabu"

"Nietrzymanie moczu nie jest fajne – nie. (...) Gdy depresja męczy cię, szukaj specjalisty wnet. Niech pomoże w tym, z czym teraz zmagasz się. Wokół kobiet masa tabu nadal jest. Przykleiło jakoś mocno do nas się. Ale przecież siła w nas i pier...ć w tabu czas. Niech rozpada na kawałki w drobne się" – brzmi tekst.

Dalej Okupnik wyjaśnia, że komplikacje poporodowe w większości przypadków są problemami odwracalnymi. Podkreśla również, że depresja w ciąży oraz depresja poporodowa to realne problemy i są to choroby.

d26j89i

Wokalistka apeluje, aby przekazywać te informacje dalej, ponieważ mogą one dotknąć każdej kobiety.

Następnie odniosła się również do waginoplastyki. "Jeśli kobieta ma komplikacje poporodowe wymagające interwencji chirurgicznej, operacja należy jej się na NFZ". Okupnik zaznacza, że cały czas pojawiają się przypadki, że kobiety nie zostają poinformowane, że zabieg może być refundowany. "Tutaj chodzi o świadomy wybór, a do tego jest potrzebna wiedza" – podsumowuje.

Wysypaliśmy górę śmieci w centrum Warszawy. Zobacz reakcje przechodzących osób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26j89i

Podziel się opinią

Share
d26j89i
d26j89i