Trwa ładowanie...

Tatuaż pióro, tatuaż dmuchawiec, tatuaż ptaki - zwiewne motywy tatuaży

Tatuaż pióro, tatuaż dmuchawiec czy tatuaż z odlatującymi ptakami to zwiewne i ulotne motywy, wyróżniające się delikatnością i elegancją. To jedne z najpopularniejszych wzorów tatuaży, na które decydują się panie. Pióra, dmuchawce czy fruwające ptaki - który tatuaż jest idealny dla ciebie?

Tatuaż pióro, tatuaż dmuchawiec, tatuaż ptaki - zwiewne motywy tatuażyŹródło: Instagram.com, fot: samozaart,rubendedenedetti,scorpioztatz,ingravity_art
d29aikp
d29aikp

Tatuaż pióro

Pióra wiążą się silnie z ptakami, skrzydłami, lotem, lekkością i zwiewnością. Klienci profesjonalnych salonów, często decydują się na wytatuowanie symbolu pojedynczego pióra bliżej nieokreślonego gatunku ptaka. Pojedyncze, nieokreślone pióro symbolizuje duchowość, ulotność, kreatywność, siłę wewnętrzną, gotowość do lotu, emocjonalność, delikatność czy rozpoczynanie w życiu jakiegoś nowego, ważnego projektu czy etapu.

Jednak, jeśli ktoś chce podkreślić jakieś konkretne cechy swojej osobowości, powinien zdecydować się na tatuaż pióra określonego gatunku ptaka. Dlatego też, na przykład orle pióra kojarzą się z siłą, odwagą, zwinnością w locie i celnością w polowaniu. Orle pióra wśród Indian były traktowane jak święte. Przyozdabiać w nie mogli się jedynie szamani, wodzowie, uzdrowiciele i starszyzna. Innym przykładem jest pióro pawia w tatuażu. Paw uznawany jest za najpiękniejszego z ptaków, cechującego się dostojeństwem i elegancją. To ptak królewski, który jednocześnie kojarzony jest z bogactwem, ekskluzywnością i przepychem. Tatuaże z pawim piórem w ostatnich czasach przybrały na popularności i wykonywane są w różnych odcieniach niebieskiego, zielonego, fiołkowego czy wielokolorowego. Warto jednak zapamiętać, że w przesądach ludowych, pawie pióro przynosi pecha.

Tatuaże z piórem Instagram.com
Tatuaże z piórem Źródło: Instagram.com, fot: lalupitastudio / devonstattoos / tracymarietattoo / alfinktattoo / tattwayvlad__23

Na tatuaż z piórem często decydują się także osoby, które są związane ze światem literackim. Pisanie poezji czy prozy w dawnych czasach kojarzyło się piórem maczanym w kałamarzu, stąd adepci literatury niejednokrotnie wybierają pióra dla ozdoby swojego ciała. Pióra pięknie wyglądają również w kompozycjach, takich jak łapacze snów. Dreamcatchery wykonane przez profesjonalistów w swoim fachu to absolutny hit wśród współczesnych trendów w tatuowaniu.

Wśród wzorów na tatuaż z piórami króluje łapacz snów Facebook.com
Wśród wzorów na tatuaż z piórami króluje łapacz snów Źródło: Facebook.com, fot: HENNA Gdańsk Tatuaż artystyczny

Tatuaż dmuchawiec

Dmuchawiec to symbol wolności, nieograniczonych możliwości, ale też przemijania i śmiertelności. Dmuchawce są delikatne oraz ulotne i najmniejszy podmuch wiatru zaburza ich strukturę. Niegdyś wierzono, że dmuchawce pomagają odnaleźć prawdziwą miłość, a także wpływają na osiągnięcie harmonii w związku. Motyw dmuchawca w tatuażu zazwyczaj wybierany jest przez panie, ponieważ jego atrybuty, takie jak delikatność i lekkość również są przypisywane płci żeńskiej.

Tatuaże z dmuchawcem Instagram.com
Tatuaże z dmuchawcem Źródło: Instagram.com

Pomysłów na urozmaicenie tego tatuażu jest naprawdę wiele. Lotki odlatujące od dmuchawca mogą przybierać kształt ptaków, piór, motyli, nut, liter czy serduszek. Wybór może być związany z pasją osoby, która decyduje się na tatuaż ze wzorem dmuchawca. Ponadto większe tatuaże mogą prezentować cały cykl przemiany z mlecza do dmuchawca aż po zwiewny odlot lotek. Taki tatuaż damski może być symbolem całkowitej przemiany osoby, która się na niego zdecydowała.

Tatuaż z dmuchawcem może symbolizować całkowitą przemianę osoby, której tatuaż zdobi ciało. flickr.com
Tatuaż z dmuchawcem może symbolizować całkowitą przemianę osoby, której tatuaż zdobi ciało. Źródło: flickr.com, fot: fishermansdaughter

Tatuaż z odlatującymi ptakami

Ptaki to motyw nadzwyczaj częsty we współczesnym tatuażu. Najpopularniejszy wzór stanowią ptaki odlatujące w danym kierunku. Warto jednak zauważyć, że w sztuce tatuażu to symbolika stanowi istotę dzieła. Dlatego przy wyborze odpowiedniego wzoru dobrze jest pamiętać o znaczeniu, jakie przydzielone jest poszczególnym ptakom. Żurawie symbolizują długowieczność, kruki siłę, odporność i bohaterstwo, a jaskółki miłość, niezachwianą wierność, a także płodność i szczęście.

Tatuaż z odlatującymi ptakami często wykkorzystuje motyw drzewa. Wikimedia Commons CC BY
Tatuaż z odlatującymi ptakami często wykkorzystuje motyw drzewa. Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d29aikp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29aikp