Trwa ładowanie...

Ten manicure pokochasz od razu – magnetyczne lakiery hybrydowe z efektem kociego oka

Cenimy manicure hybrydowy za jego trwałość i piękny wygląd, jednak jego standardowe wydania to nie wszystko. Na rynku można też spotkać specjalne lakiery z metalicznym połyskiem, które tworzą efekt "kociego oka".

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ten manicure pokochasz od razu – magnetyczne lakiery hybrydowe z efektem kociego okaŹródło: iStock.com
d3jp41i
d3jp41i

Czym jest magnetyczny lakier hybrydowy?

Magnetyczny lakier hybrydowy to preparat, który zmienia odcień i tworzy gradientowe przejście pod wpływem oddziaływania specjalnej płytki magnetycznej. Lakier ten nie różni się konsystencją od standardowych lakierów hybrydowych, ale zawiera metaliczne opiłki, które układają się w ciekawe wzory właśnie za sprawą magnesu. Opiłki wyróżniają się barwą, a ich ułożenie można zmieniać.

Efekt "kociego oka" to jasna smuga na płytce paznokcia, która tworzy się właśnie dzięki zastosowaniu magnesu. Smuga ta, jak sama nazwa wskazuje, przypomina kształtem kocie oko.

d3jp41i

Magnetyczne lakiery mają piękne, nasycone barwy i są świetnym zamiennikiem standardowych lakierów. Będą doskonałym wyborem np. na imprezę, zwłaszcza że proponujemy nie tylko łagodne złota czy błękity, ale także wyraziste czerwienie i czernie.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Jak nakładać?

Ten rodzaj lakieru hybrydowego nakłada się tak samo jak zwykły lakier hybrydowy. Sekret tkwi jednak w magnetycznej płytce, którą zbliża się do paznokcia na niewielką odległość. Sam początek manicure'u hybrydowego wygląda standardowo: najpierw trzeba oczyścić, odtłuścić, wyrównać i zmatowić płytkę paznokcia, a potem nałożyć lakier bazowy.

Zanim użyjemy lakieru magnetycznego, wpierw należy lekko wstrząsnąć buteleczką i dobrze wymieszać zawartość. Na początek nakładamy pierwszą warstwę, do której przykładamy magnes na ok. 5 sekund w odległości ok. 0,5 cm. To samo robimy z drugą warstwą lakieru (obie utwardzamy w lampie osobno). Na końcu oczywiście nakładamy lakier top, utwardzamy i przemywamy paznokcie cleanerem. Jeśli chcemy, by na każdej płytce widniał ten sam efekt, trzeba trzymać magnes oraz dłonie nieruchomo.

Woman having a nail manicure in a beauty salon with a closeup view of a beautician applying rich purple nail varnish with an applicator iStock.com
Woman having a nail manicure in a beauty salon with a closeup view of a beautician applying rich purple nail varnish with an applicator Źródło: iStock.com, fot: Yulia-images
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3jp41i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jp41i