Trwa ładowanie...
Tęsknota za dziećmi i tosty z żelazka, czyli życie polskich więźniarek
Ludzie
Kinga Kwiecień

Tęsknota za dziećmi i tosty z żelazka, czyli życie polskich więźniarek

Agnieszka i Ilona osadzone są w zakładzie karnym Warszawa Grochów. Łączy ich wielka pasja: blogowanie. Dziewczyny, wraz z innymi więźniarkami, tworzą blog eWKratkę.
Share
d1iygxp

Agnieszka i Ilona osadzone są w zakładzie karnym Warszawa Grochów. Łączy ich wielka pasja: blogowanie. Dziewczyny, wraz z innymi więźniarkami, tworzą blog eWKratkę. Opisują w nim swoje codzienne życie oraz jak wyglądają w Polsce więzienia i życie kobiet za kratami.

"Niewiele jest między nami cech wspólnych poza tym, że jesteśmy kobietami i jesteśmy osadzone w zakładzie karnym (…). No i teraz łączy nas jeszcze to, że razem będziemy tworzyły ten blog. Żadna z nas nie potrafi profesjonalnie pisać, nie mamy doświadczenia z tworzeniem bloga (...). To, co zaczynamy teraz robić, jest dla nas ogromnym wyzwaniem i szczerze mówiąc – mocno się denerwujemy. “Skazany” – to nadal brzmi dla dużej części społeczeństwa jak trędowaty, którego trzeba omijać szerokim łukiem albo udawać, że ten w ogóle nie istnieje i nie jest uciążliwym problemem. Do więzienia może trafić każdy i to w najmniej oczekiwanym momencie, z najróżniejszych powodów" – piszą na swoim blogu.

Postanowiliśmy odwiedzić je z kamerą i zobaczyć, jak sobie radzą. Życie, choć podobne do tego, jakie wiedzie się na wolności, stawia przed więźniami wiele zadań, np. zrobienie tostów, gdy do dyspozycji ma się tylko żelazko. Obie kobiety są w zakładzie karnym już po raz drugi. Spędzą w nim jeszcze cztery lata. Za murami więzienia zostawiły dzieci, za którymi tęsknią.

d1iygxp

Podziel się opinią

Share
d1iygxp
d1iygxp