GwiazdyTo będzie nietypowa parada. Pierwszy raz obok królowej stanie ktoś inny niż książę Filip

To będzie nietypowa parada. Pierwszy raz obok królowej stanie ktoś inny niż książę Filip

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. KSA
02.06.2021 15:48

Książę Filip zmarł dwa miesiące temu w wieku 99 lat. Mąż królowej Elżbiety II towarzyszył jej od samego początku panowania w wielu ważnych uroczystościach. Teraz musi zastąpić go ktoś inny.

Elżbieta II nie ukrywała, że książę Filip był jej wielką miłością i darzyła go ogromnym uczuciem od początku ich małżeństwa aż do ostatnich dni jego życia. Śmierć męża monarchini zasmucił nie tylko brytyjską rodzinę królewską, ale również i rzesze mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wydarzenia związane z Pałacem, do których się przyzwyczaili, już nie będą wyglądać tak, jak przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Uroczyste świętowanie

Wielkimi krokami zbliża się "Trooping the Colour", czyli uroczysta parada z okazji urodzin monarchy. Od XVII wieku wydarzenie jest organizowane zawsze w czerwcu, chociaż osoby, które zasiadały na tronie, miały urodziny o różnych porach roku. Inicjatorem był król Jerzy II, który urodził się w październiku, ale z uwagi na brzydką pogodę postanowił przenieść świętowanie swoich urodzin na czerwiec.

Królowa Elżbieta II obchodzi urodziny pod koniec kwietnia i wtedy celebruje je w gronie rodziny, ale w czerwcu bierze udział w świętowaniu na skalę państwową.

Do tej pory defilada zaczynała się paradą z udziałem brytyjskiego wojska. Obecni byli żołnierze, konie i muzycy. Za nimi jechali członkowie rodziny królewskiej, a na samym końcu monarchini i jej mąż.

W tym roku uroczystość będzie wyglądać zupełnie inaczej. Po pierwsze z powodu pandemii wydarzenie zorganizowano na mniejszą skalę. Fani defilady i tak powinni się cieszyć, ponieważ w ubiegłym roku królowa w ogóle nie wzięła w niej udziału.

Tegoroczne świętowanie zostanie przeniesione z centrum Londynu do zamku Windsor. Z kolei na miejscu Filipa stanie jej kuzyn Edward, książę Kentu. Początkowo wiele osób zakładało, że zaszczyt ten przypadnie Karolowi albo królowa będzie sama. Jednak zdecydowano, że towarzyszyć będzie książę Edward, który w przeszłości już nie raz zastąpił Filipa, gdy ten mógł być obecny.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także