Trwa ładowanie...
d2my89o

To najbrudniejsze przedmioty w twoim domu. Wyniki badań szokują

Najnowsze badania ujawniły, jakie są najbrudniejsze rzeczy w mieszkaniu. Niektórzy nigdy ich nie czyścili. Podpowiadamy, jak pozbyć się zarazków z tych miejsc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaskakujące wyniki badań. Niektórzy nigdy nie myli tych przedmiotów
Zaskakujące wyniki badań. Niektórzy nigdy nie myli tych przedmiotów (123RF)
d2my89o

Piloty telewizyjne, zasłony prysznicowe i otwieracze do butelek to jedne z najbrudniejszych przedmiotów w domu. Badania przeprowadzone przez Studies of Changing Societies wykazują, że 81 proc. społeczeństwa w Wielkiej Brytanii przyznało, że nigdy nie myło otwieracza do butelek, a 67 proc. nigdy nie czyściło pilota od telewizora. Oto najbardziej zanieczyszczone przedmioty w naszych domach:

1. Otwieracz do butelek
Otwieracze do butelek używane są do otwierania różnego rodzaju napojów, ale bardzo często zapominamy o ich czyszczeniu. Powinno się moczyć je w białym occie destylowanym przez kilka minut lub godzin, w zależności od stopnia zabrudzenia. Następnie należy użyć starej szczoteczki do zębów, aby wyszorować otwieracz do butelek i usunąć z niego pozostałości zanieczyszczeń.

2. Suszarka do naczyń
Suszarka do naczyń zbiera wodę na tacy i wymaga częstego czyszczenia. Jeśli o to nie dbamy, może rozwinąć się tam pleśń. Wystarczy umyć ją płynem do mycia naczyń, a następnie osuszyć papierowym ręcznikiem.

3. Wiatrak
Wiatraki łatwo gromadzą kurz, a ich czyszczenie nie jest proste, ponieważ często nie można ich rozebrać na części. Jednym ze sposobów, które pomogą pozbyć się zalegającego kurzu, jest użycie dyszy od odkurzacza i kierowanie przepływu powietrza do określonych obszarów wiatraka. Gdy nie jest używany, warto zakryć go folią, aby zminimalizować gromadzenie się kurzu w jego wnętrzu.

4. Górna część szafy
Jest to często najbardziej zaniedbany obszar sypialni. Cząsteczki kurzu i brud z powietrza gromadzą się tam i są trudne do usunięcia z powodu wysokości szafy. Używając stabilnej drabiny, stań tak, aby zobaczyć górę szafy. Następnie, przy pomocy uniwersalnego środka czyszczącego lub 120 ml białego octu wymieszanego w wiadrze z ciepłą wodą, dokładnie wytrzyj wszystkie powierzchnie i osusz czystą szmatką.

5. Pilot do telewizora
Piloty do telewizora mogą być trudne do czyszczenia ze względu na ich elementy elektryczne. Powinny być czyszczone co miesiąc. Możesz do tego użyć bawełnianej szmatki, środka czyszczącego czy patyczków higienicznych. Pamiętaj o tym, żeby wyjąć z pilota baterie i usuwać brud dookoła przycisków tak, aby ich nie uszkodzić.

Źródło: housebeautiful.com

d2my89o

Zobacz także: Jak pozbyć się przykrego zapachu z pralki? Domowe sposoby

Zobacz także: Produkty wspomagające leczenie zatok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2my89o

Podziel się opinią

Share

d2my89o

d2my89o