Trwa ładowanie...
marsz równości

Tomasz Pitucha winny zniesławienia organizatora Marszu Równości. Musi wpłacić 5 tys. zł

Tomasz Pitucha został uznany winnym przestępstwa pomówienia z art. 212 Kodeksu karnego przez Sąd Rejonowy Lublin - Zachód. Radny był pozwany przez organizatora Marszu Równości, Bartosza Staszewskiego.

Share
Tomasz Pitucha winny zniesławienia organizatora Marszu Równości. Musi wpłacić 5 tys. zł
Źródło: Getty Images
d32hiwh

Radny Tomasz Pitucha

Radny Tomasz Pitucha we wrześniu 2018 opublikował na swoim profilu na Facebook'u wpis, w którym oskarżył organizatora Marszu Równości o promowanie pedofilii.

- Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz Równości, promujący homoseksualizm, pedofilię - napisał radny PiS.

Organizator Marszu Równości, Bartosz Staszewski, uznał tą wypowiedź za pomówienie. Do sądu został wniesiony prywatny akt oskarżenia.

Tomasz Pitucha winny

Tomasz Pitucha został uznany winnym pomówienia Bartosza Staszewskiego przez Sąd Rejonowy Lublin-Zachód. Sędzia odstąpiła od wymierzenia kary pozbawienia wolności, ale radny Pitucha musi wpłacić 5 tysięcy zł na konto stowarzyszenia "Marsz Równości w Lublinie". Co więcej, sędzia nałożyła na radnego PiS obowiązek opublikowania wyroku w prasie lokalnej. Wyrok nie jest prawomocny.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d32hiwh

Podziel się opinią

Share
d32hiwh
d32hiwh