Twoje piersi są owłosione lub asymetryczne?
Zaledwie 30 procent kobiet jest zadowolonych ze swoich piersi. Najczęstszym problemem jest zbyt mały rozmiar, ale kobieca lista zażaleń jest bardzo długa. Dlaczego biust jest tak ważny, dlaczego powoduje powstawanie tylu kompleksów i co można na to poradzić?
Zaledwie 30 procent kobiet jest zadowolonych ze swoich piersi. Najczęstszym problemem jest zbyt mały rozmiar, ale lista zażaleń jest bardzo długa. Dlaczego biust jest tak ważny, dlaczego powoduje powstawanie tylu kompleksów i co można na to poradzić?
Piękny dekolt to marzenie wielu pań, piersi zaś to atrybut kobiecości, do którego nabożny stosunek mają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
We wszelkich rankingach dotyczących postrzegania ciała zajmują one czołowe miejsce. Co ciekawe i znamienne zarazem, mężczyźni mają często skrajnie różne od kobiet poglądy na te same kwestie i tam, gdzie panie widzą ogromny problem, oni go nie dostrzegają.
Z badań dotyczących wpływ kompleksów na jakość życia erotycznego wynika, że największym kłopotem pań jest mały biust, który przeszkadza aż 65 procentom badanych! Na zbyt obfity biust narzeka 11 procent badanych. Znamienne jest, że obaw 70 procent kobiet niezadowolonych ze swoich piersi nie potwierdza aż 56 procent spośród ich partnerów.
Zbyt mały biust nierzadko trwale psuje humor, radość z seksu, a nawet wpędza w poważne kompleksy. Czasem wystarczy odpowiedni partner, który potrafi przekonać, że mały rozmiar może być atrakcyjny, czasem autoterapia polegająca chociażby na zafundowaniu sobie profesjonalnych aktów.
Mały biust i duży biust to jednak nie jedyne problemy kobiet. Dużym kłopotem jest także powszechnie występujące zjawisko asymetrii piersi. Jakkolwiek niewielkie różnice są absolutnie niekłopotliwe, to duże mogą okazać się prawdziwym utrapieniem. Asymetria jest częstym zjawiskiem i nie należy dopatrywać się w tym żadnych znamion choroby.
Problemem i źródłem kompleksów jest widoczna nierówność, która wyklucza głęboki dekolt oraz napawa lękiem co do reakcji partnera w przypadku kontaktów seksualnych. Mężczyźni niewielkich różnic najczęściej w ogóle nie zauważają, a efekt estetyczny poprawić mogą specjalne wkładki do staników. Także odpowiednia garderoba pomoże zatuszować ewentualny defekt. Do interwencji chirurgicznej nadaje się tak naprawdę zaledwie około 10 procent zgłaszanych przypadków.
Kobiece piersi różnią się bardzo wieloma szczegółami. Zwykle to one właśnie, czy też może raczej ich odstępstwa od wymarzonego, czy też zakodowanego ideału najsilniej wpływają na samoocenę.
Brak rowka między piersiami, czy też zbyt duży ich rozstaw, piersi osadzone wysoko lub nisko, odwiedzione na boki lub do środka brodawki o małej lub dużej średnicy i do tego skierowane w dół - wszystkie te cechy niejednokrotnie stają się utrapieniem. Niestety, media kreują określony wzorzec idealnych piersi, który coraz bardziej odbiega od naturalnego…
Jednak do jednych z najbardziej wstydliwych należą kłopoty z owłosieniem na biuście. Włosy wyrastają wskutek działania hormonu zwanego testosteronem. Na szczęście można w miarę szybko pozbyć się ich. Małe i jasne włoski najlepiej jest ignorować, jednak ciemne i twarde trzeba usuwać.
Najbardziej kłopotliwym miejscem są bezpośrednie okolice brodawek - skóra jest tam niezwykle delikatna. We własnej łazience można sobie poradzić za pomocą pęsety, ale wiele kobiet borykających się z nadmiernym owłosieniem decyduje się na zabiegi laserowe, elektrolizę.
Zamiast złościć się na własne niedoskonałości i zazdrościć kobietom z reklam bielizny lepiej posłuchać własnego partnera. W końcu biust idealny nie istnieje!
(msż)/(kg), kobieta.wp.pl