ycipk-1ek43b

Tymianek skuteczny w walce z trądzikiem!

Naukowcy z Leeds Metropolitan University odkryli, że wyciąg z tymianku może być skuteczniejszy w leczeniu trądziku niż niejeden antybakteryjny krem. Ich zdaniem tymianek, który jest popularny m.in. w kuchni śródziemnomorskiej, może stać się naturalną alternatywą dla preparatów przeciwtrądzikowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tymianek skuteczny w walce z trądzikiem!
(123RF)
ycipk-1ek43b

Naukowcy z Leeds Metropolitan University odkryli, że wyciąg z tymianku może być skuteczniejszy w leczeniu trądziku niż niejeden antybakteryjny krem. Ich zdaniem tymianek, który jest popularny m.in. w kuchni śródziemnomorskiej, może stać się naturalną alternatywą dla preparatów przeciwtrądzikowych. Naukowcy testowali lecznicze właściwości tymianku, nagietka i mirry.

Obserwowali, jak alkoholowe wyciągi z poszczególnych ziół reagują na bakterię Propionibacterium acnes, która jest odpowiedzialna za powstawanie trądziku.

Wszystkie ekstrakty roślinne dobrze radziły sobie ze zwalczaniem stanu zapalnego skóry. Wyniki pokazały, że już po pięciu minutach udało się im zniszczyć bakterię. Ale tymianek bez porównania był najlepszy. Okazało się, że działał szybciej i skuteczniej niż zawarty w preparatach i kremach przeciwtrądzikowych nadtlenek benzoilu.

ycipk-1ek43b

Rezultaty badań przedstawiono podczas konferencji Society for General Microbiology w Dublinie.
– Jeśli wyciąg z tymianku jest tak skuteczny, jak sugerują nasze wyniki, to może on okazać się naturalną alternatywą dla obecnych metod leczenia trądziku – mówiła doktor Margarita Gomez-Escalada, przewodnicząca zespołu naukowców z Leeds Metropolitan University.

Poza tym ekspertka zaznaczyła, że kremy z nadtlenkiem benzoilu często podrażniają skórę, natomiast wyciągi z roślin są bezpieczne dla wrażliwej cery. - Preparaty ziołowe nie podrażniają tak skóry, bo zawierają naturalne substancje przeciwzapalne, a nasze wyniki sugerują, że mogą być nawet skuteczniejsze niż chemiczne środki – wyjaśnia dr Margarita Gomez-Escalada.

Tym samym pojawiła się nadzieja, że będzie można szybko pozbyć się tej przykrej dolegliwości.

Na podstawie: The Telegraph ms/(kg)

ycipk-1ek43b

* Cera trądzikowa – jak sobie z nią radzić?*

* Psychika i skóra - trudny związek*

* Dieta kontra trądzik*

Sprawdź ceny kosmetyków antybakteryjnych na aukcjach!

ycipk-1ek43b
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ek43b

ycipk-1ek43b
ycipk-1ek43b