Blisko ludziUczennica wzięła udział w protestach. Ksiądz wyrzucił ją z religii

Uczennica wzięła udział w protestach. Ksiądz wyrzucił ją z religii

Skandal z udziałem księdza-katechety
Skandal z udziałem księdza-katechety
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta
Karolina Błaszkiewicz
05.11.2020 13:03, aktualizacja: 01.03.2022 14:41

Jedna z uczennic Zespołu Szkół Nr 8 w Szczecinie miała otrzymać obraźliwe sms-y od księdza-katechety i zostać przez niego wykluczona z religii po tym, jak strajkowała przeciwko wyrokowi TK. Sprawą zainteresował się lokalny rady i pokazał przykre wiadomości.

Szczeciński radny Przemysław Słowik opublikował na Facebooku sms-y, za którymi rzekomo stoi ksiądz. W długim wpisie nie krył swojego oburzenia. "Jak wynika z informacji i materiałów jakie otrzymałem od jednej z uczennic Zespołu Szkół Numer 8 w Szczecinie, udział w protestach stał się przedmiotem szykan i naruszenia praw ucznia przez nauczyciela. Dodatkowo bulwersujący jest fakt, że nauczycielem dopuszczającym się piętnowania nastolatki jest ksiądz" – zaczyna Słowik.

 Ksiądz wykluczył uczennicę z lekcji religii

Jak twierdzi radny, z relacji dziewczyny jasno wynikało, że ksiądz napisał jej taką wiadomość: "Dobrze, że na kiblu siedzę, bo jak się zlałem ze śmiechu, to chociaż byłem na miejscu". Odpowiedź uczennicy brzmiała: "No co w tym śmiesznego, że walczę o jakąkolwiek wolność? Szczerze nie pozdrawiam. Bo to jest żałosne". Udostępniona konwersacja kończy się na takich słowach duchownego: "Jak z twojej macicy żadne dziecko nie będzie wychodzić przecież". Potem miał ją wykluczyć z zajęć, na które uczennica regularnie chodziła.

Szczeciński radny stwierdził, że zachowanie księdza było skandaliczne i że dopuścił się poważnego nadużycia, wykorzystując swoją pozycję. Zdaniem Przemysława Słowika, nie tak powinien zachowywać się nauczyciel. "Każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy i zgodnie z art. 32 ust 2 Konstytucji RP, 'nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny'. W tej sytuacji mamy do czynienia z dyskryminacją i bezprawnym działaniem księdza nauczyciela" – dodał radny.

Portal Onet dowiedział się, że kuria odpowiedziała na te zarzuty i w tej chwili trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie. Podano, że księdza zawieszono w pracy katechety i zakończył nauczanie w szczecińskiej placówce. Czytamy również, że uczennica ma otrzymać przeprosiny od katechety.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (80)
Zobacz także