Umieść żółtą wstążkę w ogrodzie. Uciążliwy problem zniknie w mig

Umieść żółtą wstążkę w ogrodzie. Uciążliwy problem zniknie w mig

Niektórzy ogrodnicy umieszczają żółtą wstążkę na roślinach
Niektórzy ogrodnicy umieszczają żółtą wstążkę na roślinach
Źródło zdjęć: © Getty Images | Hans-Peter Widera
12.04.2023 20:06, aktualizacja: 12.04.2023 20:18

W niektórych ogrodach można zauważyć żółte wstążki na roślinach. Wbrew pozorom nie jest to ozdoba, a znany wśród ogrodników patent, który odstrasza szkodniki. Wyjaśniamy, dlaczego warto zastosować go w swoim ogrodzie.

Praca w ogrodzie, chociaż satysfakcjonująca, jest też niesamowicie ciężka i wymagająca. Codziennie podlewanie, pielenie, nawożenie, sadzenie i przesadzanie zajmuje naprawdę wiele czasu. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, jeśli do ogrodu dostaną się szkodniki. Na szczęście, można się ich pozbyć. Poznaj jeden z naturalnych i ekologicznych sposobów na pozbycie się mszyc.

Zawiąż żółtą wstążkę w ogrodzie. Pozbędziesz się mszyc

Mszyce to szkodniki atakujące rośliny. Rozmnażają się w zastraszającym tempie i żywią się sokami z pędów różnych roślin. Inwazja mszyc to koszmar dla każdego ogrodnika, bowiem są one w stanie zniszczyć całe plony roślin, które później nie nadają się do spożycia, a co za tym idzie, na handel.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na szczęście, mszyc można się pozbyć w bardzo łatwy sposób. Wystarczy zwabić do ogrodu owady, które żywią się mszycami. Takimi owadami są biedronki. Z kolei biedronki przyciąga kolor, dokładniej, żółty kolor.

Dlatego też wielu ogrodników decyduje się na zawiązanie żółtej wstążki na roślinach. Biedronki lgną do niej niczym ćma do światła. Wstążka nie powinna znajdować się na byle jakiej roślinie, a na takiej, która jest narażona na atak mszyc bądź już nimi oblężona. Biedronki od razu wyczują pożywienie i w ten sprytny sposób, pozbędą się mszyc. I to dosłownie się ich pozbędą, bowiem biedronki są w stanie zjeść aż 100 mszyc dziennie.

Poza żółtą wstążką warto prewencyjnie przygotować oprysk, który nie uszkodzi roślin, za to skutecznie pozbędzie się z nich szkodników. Potrzebna będzie butelka z atomizerem, woda i gorzka sól (Epsom).

W czterech litrach wody rozpuść dwie łyżki gorzkiej soli, a następnie, opryskaj nią wszystkie rośliny. Zabieg powtarzaj przynajmniej raz w tygodniu, a zwłaszcza po wietrznym i deszczowym dniu. Po przygotowaniu oprysku nie pozbywaj się soli. Kąpiel w soli Epsom rozgrzewa ciało, rozluźnia mięśnie, a także usprawnia pracę limfy, przez co zapobiega ona obrzękom.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta