Blisko ludziUprawiamy coraz mniej seksu. Oto 4 powody

Uprawiamy coraz mniej seksu. Oto 4 powody

Uprawiamy coraz mniej seksu. Oto 4 powody
Źródło zdjęć: © 123RF
30.11.2018 18:55, aktualizacja: 30.11.2018 19:18

Jak pokazują najnowsze badania, młode osoby coraz częściej rezygnują z seksu. Nieprzyjemne doświadczenia czy wpływ rodziców to tylko niektóre z powodów stale zmniejszającej się aktywności seksualnej.

Jak podaje "Psychology Today" młodzi ludzie rozpoczynają życie seksualne coraz później oraz uprawiają seks coraz rzadziej. Jednym z dowodów są badania przeprowadzone w Japonii. Wynika z nich, że aż 43 proc. kobiet w wieku 18-34 lat pozostaje dziewicami. Również osoby będące w stałych związkach nie wykazują dużej aktywności seksualnej – 47 proc. par deklaruje, że ostatni raz uprawiali seks ponad miesiąc temu. Oto 4 powody.

Wpływ rodziców
Temat seksu nie jest już tematem tabu. Mówimy o nim otwarcie, także podczas rozmów z dziećmi. To powoduje, że stwierdzenie "zakazany owoc najlepiej smakuje" jest w kontekście życia seksualnego coraz mniej aktualne. Ale to nie wszystko. Rodzice bardzo koncentrują się na karierze swoich pociech. Oznacza to, że nastolatkowie mają coraz mniej wolnego czasu, który mogliby przeznaczyć na uprawianie seksu. Pomiędzy lekcjami języków obcych, nauką gry na instrumentach czy innymi zajęciami dodatkowymi naprawdę ciężko jest znaleźć chwilę przerwy na spotkanie z partnerem.

Aplikacje randkowe
Okazuje się, że aplikacje internetowe, które zaprojektowane są po to, aby zwiększyć szanse na znalezienie partnera, działają zupełnie odwrotnie. W praktyce większość z nich jest nieefektywna i nieskuteczna. Zamiast zachęcać, zniechęcają do używania.

Stres, depresja i inne problemy psychiczne
Specjaliści alarmują, że coraz większa liczba nastolatków boryka się z problemami natury psychicznej. Wpływa ona bezpośrednio na libido i zainteresowanie seksem. Do tego dochodzi wszechobecny stres i problemy z popularną w okresie dojrzewania samoakceptacją oraz kreowanym przed media idealnym obrazem ciała.

Nieprzyjemne doświadczenia seksualne

Popularyzacja filmów porno spowodowała, że młodzi ludzie coraz chętniej eksperymentują. Niestety, pozycje seksualne, które oglądamy w gorących filmach, nie zawsze kończą się przyjemnie. Badania pokazują, że 30 proc. kobiet odczuwa ból podczas stosunku pochwowego. Z seksem analnym jest jeszcze gorzej – aż 72 proc. badanych pań bardzo źle go wspomina. Skutkuje to tym, że nastolatkowie coraz częściej rezygnują z seksu, ponieważ przestaje on spełniać swoją podstawową funkcję – osiągnięcie przyjemności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta