UrodaCiało i twarzHenna na brwi i rzęsy krok po kroku

Henna na brwi i rzęsy krok po kroku

Jeśli marzą nam się ciemniejsze i lepiej podkreślone oczy, dobrym rozwiązaniem może być henna na brwi i rzęsy. Zabieg farbowania henną jest oferowany przez salony kosmetyczne, ale możemy go również wykonać w domu. Podpowiadamy, jak krok po kroku zrobić hennę brwi i rzęs.

Henna na brwi i rzęsy krok po kroku
Źródło zdjęć: © iStock.com | dimid_86
Marlena Kostyńska

Henna na brwi i rzęsy – naturalne przyciemnianie

Henna to naturalny barwnik uzyskiwany z roślin. Ostateczny kolor farby wykorzystywanej w kosmetyce zależy jednak od dodanych w czasie produkcji składników. Farby z henną do farbowania brwi, rzęs, a także włosów, dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Najlepiej hennę rzęs wykonać farbą czarną, a hennę brwi farbą grafitową albo brązową. Czarna henna na brwi to opcja jedynie dla kobiet o kruczoczarnych włosach, w innym przypadku może zbyt wyraźnie kontrastować z kolorem kosmyków.

Hennę i wszystko, co potrzebne do jej wykonania znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Henna na brwi i rzęsy – przeciwwskazania. Uwaga na alergie!

Chociaż henna to naturalny preparat, to u niektórych osób może wywoływać reakcje alergiczne. Dotyczy to głównie czarnej henny, do której zwykle dodaje się PPD, czyli parafenylenodiaminę.

P-Fenylenodiamina (w składzie produktu będzie to p-Phenylenediamine) jest też nazywana sztuczną henną i może wywoływać silne reakcje alergiczne. Znajdziemy ją w czarnej hennie do tatuażu, ale popularnie stosowana jest też w hennie do brwi i rzęs. Jeśli przeprowadzimy test alergiczny i okaże się, że henna wywołuje nieprzychylną reakcję organizmu, możemy poszukać farb z henną bez PPD. Są mniej popularne, ale dostępne na rynku.

Inne przeciwwskazania do stosowana henny na brwi i rzęsy to:

  • niedawno przeprowadzona depilacja brwi, a także wszelkie podrażnienia, zadrapania i inne uszkodzenia delikatnej skóry powiek, okolic oczu oraz brwi;
  • obrzmiałe powieki i opuchnięte okolice oczu;
  • stany zapalne oka, np. zapalenie spojówek;
  • zmiany chorobowe i infekcje okolic oczu takie jak jęczmień na oku.

Hennę brwi i rzęs możemy bezpiecznie wykonać w ciąży, o ile nie dotyczy nas żadne z powyższych przeciwwskazań.

Jak zrobić hennę brwi i rzęs – przewodnik krok po kroku

Co przygotować? Do wyboru mamy hennę żelową oraz hennę w proszku. W obu przypadkach aplikacja wygląda dość podobnie. Potrzebna będzie też woda utleniona, olejek naturalny lub masło shea, pędzelek (aplikator).

Jak wykonać hennę brwi i rzęs?

  1. Pierwszy krok to wykonanie testu alergicznego na PPD. Nałóżmy hennę na niewielki, mało widoczny obszar skóry (np. za uchem). Odczekajmy kilka minut, a następnie zmyjmy preparat i odczekajmy dobę. Jeśli po upływie 24 godzin nie pojawią się niepokojące zmiany skórne, możemy przejść do właściwej aplikacji henny na brwi lub rzęsy
  2. Wykonujemy staranny demakijaż oka, a do tego przemywamy rzęsy i brwi tonikiem, aby je odtłuścić.
  3. Przygotowujemy farbę, mieszając hennę żelową z dołączonym aktywatorem, a hennę w proszku z wodą utlenioną. Całość mieszamy aż do uzyskania odpowiedniej, nieco kremowej konsystencji.
  4. Skórę dookoła brwi smarujemy przygotowanym olejkiem lub masłem shea, by zabezpieczyć ją przed zafarbowaniem.
  5. Jedna uwaga – nie farbujmy rzęs henną, która przeznaczona jest tylko do farbowania brwi, ponieważ może ona być nieodpowiednia do stosowania w tak bliskiej okolicy oka. Na opakowaniu powinno być zastrzeżenie, że henna przeznaczona jest do brwi i rzęs. Tylko wtedy nada się do barwienia obu tych obszarów.
  6. Aplikujemy hennę na brwi i rzęsy, równomiernie ją rozprowadzając. Produkt pozostawiamy na włoskach na 5–10 minut.
  7. Zmywamy hennę z brwi i rzęs letnią wodą.
  8. Dopiero teraz możemy wyregulować brwi.

Henna utrzymuje się na brwiach przez ok. 2 tygodnie, a na rzęsach do blisko 4 tygodni.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)