UrodaMakijażMakijaż permanentny ust. Na czym polega i dlaczego warto?

Makijaż permanentny ust. Na czym polega i dlaczego warto?

Makijaż permanentny ust wykonuje lingeristka.
Makijaż permanentny ust wykonuje lingeristka.
Źródło zdjęć: © 123RF
11.03.2021 19:24

Makijaż permanentny ust pozwala na trwały kontur i pełne wypełnienie warg. To nic innego jak pewnego rodzaju płytki tatuaż, ponieważ za pomocą przyrządu umieszcza się barwnik pod skórą. Jest wybierany przez kobiety, które chcą cieszyć się z perfekcyjnych ust nawet do 5 lat.

Od dłuższego czasu makijaż permanentny ust uważany jest idealny sposób na podkreślenie warg albo wyrównanie ich kolorytu. Zabieg przeprowadzony przez profesjonalną lingeristkę będzie trwały i przede wszystkim estetycznie wykończony. Przed zabiegiem warto porozmawiać z osobą wykonującą makijaż permanentny ust, aby ustalić, jaki efekt chcesz uzyskać.

Makijaż permanentny ust – jak wygląda zabieg?

Na początek każda pacjentka wypełnia ankietę, w której odpowiada się na pytania aktualnego stanu zdrowia. Następnie przed samym makijażem permanentnym ust lingeristka nanosi na wargi maść znieczulającą, a potem wykonuje rysunek wymarzonego kształtu ust. W trakcie trwania zabiegu podejmowana jest ostateczna decyzja o minimalizowaniu różnych mankamentów przy wargach. Makijaż permanentny ust rozpoczyna się najpierw od wykonania konturu, a dopiero później przechodzi się do wypełnienia całości barwnikiem. Zabieg wykonywany jest za pomocą jednorazowej specjalnie przeznaczonej do tego igły.

Makijaż permanentny ust – ile trwa zabieg?

Najczęściej makijaż permanentny ust zazwyczaj trwa do 2 godzin. Jednak po około 4 tygodniach potrzebne jest uzupełnienie barwnika. Dlaczego? Po około 3-5 dniach od zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, co jest naturalnym zjawiskiem. Barwnik powoli zanika, ponieważ wyłuszcza się do 40-50% - i to jest właśnie konieczny powód do uzupełnienia koloru.

Makijaż permanentny ust – jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu makijażu permanentnego ust należy przez pierwsze 7 dni trzy razy dziennie smarować usta przeznaczonym do tego kremem albo maścią – o wszystkim poinformuje lingeristka. Składniki tych preparatów działają łagodząco, przeciwzapalnie, bakteriobójczo i regenerująco. Pamiętaj, że skóra po zabiegu wymaga bardzo delikatnej pielęgnacji. Przez pierwsze dni pij wszystkie napoje przez słomkę, a poza domem używaj jednorazowych sztućców czy kubków. Unikaj gorących oraz ostrych potraw. Przy pierwszych tygodniach po makijażu permanentnym ust nie korzystaj z sauny, siłowni, basenu, solarium i nie opalaj się na słońcu.

Makijaż permanentny ust – jakie są przeciwwskazania?

Oczywiście nim zdecydujesz się na makijaż permanentny ust, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje list przeciwwskazań do zabiegu. Przede wszystkim jest nim ciąża, karmienie piersią, ale także infekcje wirusowe/grzybicze/bakteryjne, cukrzyca oraz choroby nowotworowe.

Inne przeciwwskazania:

  • łuszczyca;
  • anemia;
  • choroby zakaźne;
  • choroby serca;
  • przyjmowanie leków sterydowych czy antybiotyków;
  • stany zapalne wokół ust;
  • czynna opryszczka;
  • wypełniacze ust.

Makijaż permanentny ust – ile kosztuje?

Cena makijażu permanentnego ust zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać. Samo wypełnienie konturów może kosztować około 600 złotych. Z kolei wypełnienie całych warg to koszt w granicach 800-1400 złotych.

Olej z czarnuszki - cudowny produkt leczniczy. "Pomoże na wszystko poza śmiercią"

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)