Trwa ładowanie...
d1br497

Uczulenie na hybrydę. Jak rozpoznać alergię na lakier hybrydowy?

Uczulenie na hybrydę to nie mit. Choć regularne korzystanie z hybrydy jest bardzo popularne, to niewiele osób zdaje sobie sprawę z możliwych konsekwencji. Jeżeli często wybierasz się do kosmetyczki na hybrydę albo zawodowo zajmujesz się manicure, możesz być narażona na nieprzyjemne skutki. Sprawdź, na co zwracać szczególną uwagę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczulenie na hybrydę jest powoduje dyskomfort.
Uczulenie na hybrydę jest powoduje dyskomfort. (iStock.com, Fot: Yulia-images)
d1br497

Do pierwszych objawów uczulenia na hybrydę należą świąd oraz napięcie skóry wokół paznokci. Najczęściej pojawiają się one stosunkowo szybko, a z każdą godziną przybierają na sile i pojawia się kolejne objawy. Po dobie od wykonania manicure hybrydowego mogą, choć nie muszą, ukazać się również grudki. Rumień przybiera na sile oraz zaczyna łuszczyć się skóra. Jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, po kilku dniach pęcherze obejmą całe dłonie. Uczulenie na hybrydę jest bardzo bolesne i wymaga interwencji lekarskiej.

Kto jest narażony na uczulenie na hybrydę?

Tak naprawdę uczulenie na hybrydę nie zawsze pojawia się u osób korzystających z tego trwałego manicure, ponieważ równie dobrze same stylistyki paznokci mogą borykać się z nieprzyjemną alergią. Co ciekawe, uczulenie na hybrydę wywołane jest zazwyczaj użyciem lakieru z konkretnej firmy, bazą pod lakier albo zastosowanym barwnikiem w pojedynczym kolorze. Często kobiety manicurzystki są jeszcze bardziej narażone na uczulenie na hybrydę, ponieważ ich skóra ma ciągły kontakt z alergenem.

Zobacz także: Hybrydy mogą być niebezpieczne. Pamiętaj o tych kilku zasadach

d1br497

Co robić przy uczuleniu na hybrydę?

Pierwszym krokiem w walce z uczuleniem na hybrydę jest jak najszybsze usunięcie lakieru z paznokci. Dzięki temu reakcja alergiczna nie zostania rozprzestrzeniona na dalszą powierzchnię dłoni. Pamiętaj, że brak usunięcia hybrydy może skutkować nawet oddzieleniem się płytki paznokcia od łożyska! Po pozbyciu się manicure, niezależnie od tego czy pojawiły się dalsze objawy, zgłoś się po pomoc do dermatologa. Leczenie będzie uzależnione od stopnia zmian skórnych. Przy uczuleniu na hybrydę najczęściej wystarczy miejscowe stosowanie medycznych preparatów.

Jak dbać po uczuleniu na hybrydę?

Niestety, po wystąpieniu uczulenia na hybrydę nie można wrócić do trwałego manicure nawet przez kilka miesięcy. Ponowny kontakt z alergenem może spowodować jeszcze większe spustoszenie. Po wyleczeniu dłoni najlepiej stosować wszelkiego rodzaju natłuszczające produkty, np. maść z witaminami czy olejek herbaciany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1br497

Podziel się opinią

Share

d1br497

d1br497
d1br497