UrodaTatuażeTatuaż na palcu – wszystko, co powinnaś wiedzieć oraz inspirujące wzory

Tatuaż na palcu – wszystko, co powinnaś wiedzieć oraz inspirujące wzory

Tatuaż na palcu może być umieszczony na wewnętrznej lub na zewnętrznej stronie.
Tatuaż na palcu może być umieszczony na wewnętrznej lub na zewnętrznej stronie.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
07.11.2019 11:02, aktualizacja: 07.11.2019 12:02

Tatuaże już od dawna nie szokują ani nie symbolizują przynależności do groźnych subkultur czy światka kryminalnego. Trwałe malunki na różnych częściach ciała stały się elementem rozwijającej popkultury. Tatuaż na palcu to propozycja dla bardziej odważnych i świadomych osób, ponieważ zawsze będzie on widoczny, a jego zakrycie wcale nie jest takie proste. Mimo małej powierzchni, palec jest świetnym miejscem na tatuaż, szczególnie drobny i symboliczny. Jeżeli jesteś miłośniczką takiego zdobienia ciała, tatuaż na palcu może być idealny dla ciebie.

Tatuaż na palcu oraz w innych miejscach dłoni to rytuał w wielu dalekich kulturach. Najczęściej jednak są one tymczasowe, ponieważ wykonuje się rysunki z henny lub innej zmywalnej substancji. Jeśli zaś chodzi o trwały tatuaż na palcu, weź pod uwagę fakt, że z czasem może nieco stracić swoją ostrość i będziesz musiała ponownie zasiąść w fotelu u tatuażysty. Pamiętaj także o tym, że nie każdy podzieli twój zachwyt nad trwałą ozdobą, ale jeżeli tego się nie obawiasz – śmiało wybierz wymarzony wzór na tatuaż.

Tatuaż na palcu – pojedyncze symbole

Jednym z popularniejszych wariantów tatuażu na palcu są różnego rodzaju symbole. Jakie to mogą być symbole? Wszystko zależy wyłącznie od ciebie. Zdarzają się klasyczne nawiązania dotyczące żywiołów, gwiazd, słońca, księżyca czy innych, szczególnie ważnych i dotyczących twojej osoby. W przypadku symboli, wiele osób decyduje się na tatuaż na palcu na zewnętrznej stronie oraz z przodu paliczków, czyli w miejscu najbardziej dostępnym. Możesz wybrać jeden, drobny wzorek na pojedynczy palec, ale zdarzają się przypadki tatuowania wszystkich palców.

Tatuaż na palcu – delikatny napis

Choć palec jest małym obszarem do tatuowania, to można na nim wyczarować za pomocą maszynki wybrany napis. Tatuaż na palcu ze słowem zazwyczaj umieszczany jest po jego wewnętrznej stronie, co sprawia, że nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. Możesz wybrać motywujące słowo, inicjały albo imię ukochanej i ważnej dla ciebie osoby. Ciekawym rozwiązaniem jest tatuaż na małym palcu z boku, od strony zewnętrznej – możesz wówczas zdecydować się nawet na sentencję, ponieważ sięgnie także dłoni.

Tatuaż na palcu – zamiast obrączki

Jeśli nie lubisz nosić biżuterii na dłoniach, tatuaż na palcu jest świetnym rozwiązaniem. Wiele kobiet decyduje się na trwały malunek imitujący obrączkę albo pierścionek. Często w trendach tatuażowych pojawiają się także koronkowe ozdoby umieszczone tuż nad paznokciem. Intrygującym pomysłem są tatuaże na palcach, które wybierają pary. Zazwyczaj wybierają drobne wzory na serdecznym palcu, aby symbolizowały małżeństwo, ale nie tylko. Mogą to być uzupełniające się motywy – dopiero po złączeniu rąk tatuaż jest pełny.

Tatuaż na palcu – graficzny zarys

Graficzny tatuaż na palcu jest propozycją dla kobiet, którą lubią nieoczywiste rysunki. Minimalistyczne linie, kropki i kreski ułożone w ciekawe konfiguracje, ozdobią niejedną dłoń. Zastanawiasz się pewnie, co mogą przedstawiać takie drobne tatuaże na palcach? Mogą to być chociażby uproszczone figury geometryczne, konstelacje albo modne ostatnio znaki zodiaku. Dowolność jest jak najbardziej dopuszczalna, zwłaszcza, że tatuaż na palcu powinien być odzwierciedleniem twojej osobowości.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także