UrodaTatuażeTatuaże damskie. Biomechanika, anioły i delikatne kwiaty – co wybrać?

Tatuaże damskie. Biomechanika, anioły i delikatne kwiaty – co wybrać?

Tatuaże damskie to oryginalne i inspirujące ozdoby ciała
Tatuaże damskie to oryginalne i inspirujące ozdoby ciała
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Aleksandra Lipiec

15.07.2019 08:18, aktual.: 15.07.2019 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tatuaże damskie podkreślają charakter i wyzwalają kobiecość. Jedne kryją w sobie symbolikę, inne są po prostu dziełami sztuki, które w oryginalny sposób zdobią ciało. Studia tatuażu co roku zostają opanowane przez nowe mody. Które trendy można uznać za najgorętsze w tym sezonie?

Jakie tatuaże damskie są trendy?

Tatuaże damskie to przeważnie subtelne ozdoby, które na co dzień pozostają niewidoczne. Pojawiają się w takich miejscach jak kark, obojczyk, kostka, stopa, dłoń, nadgarstek czy biodro. Niezwykle popularne są ostatnio tzw. tiny tatoos, czyli minimalistyczne, ledwie widoczne tatuaże-napisy lub symbole. Wśród często wybieranych wzorów tatuaży damskich pojawiają się serca, gwiazdki, liście, nuty, ślady łapek, jak również wszelkie motywy podróżnicze – od kuli ziemskiej po różę wiatrów.

W tatuażach damskich pojawiają się motywy symboliczne
W tatuażach damskich pojawiają się motywy symboliczne© Pixabay.com

W salonach tatuażu królują także skrzydła, które od razu kojarzą się z symbolika wolnościową. Wzorniki są pełne szkiców ze skrzydlatymi zwierzętami oraz postaciami. Tatuaże damskie na karku przedstawiają często wzlatujące kolibry, motyle i ćmy z rozpostartymi skrzydłami, baśniowe wróżki oraz anioły. Na skrzydłach mogą unosić się również serca.

Niewyczerpanym źródłem pomysłów dla tatuatorów pozostaje botanika. Ale zwierzęta, w szczególności leśne i dzikie, ostatnio coraz chętniej przedstawiane są nieco kubistycznie. To efekt mody na geometrię, która sprawia, że kształty powstają z kilku czy kilkunastu krzyżujących się kresek. Wyróżniają się przestrzennością niczym figury 3D. Nie sposób też odmówić im subtelności.

Zwierzęta w tatuażach damskich są nośnikami ukrytych znaczeń
Zwierzęta w tatuażach damskich są nośnikami ukrytych znaczeń© Pixabay.com

Dziewczyny, które zamiast małych tatuaży wybierają duże i odważne dzieła, decydują się przeważnie na mandale, czyli tradycyjne malowidła indyjskie na planie koła lub kwadratu. Stawiają też często na łapacze snów pochodzące z symboliki indiańskiej. Niektóre wybierają motywy biomechaniczne inspirowane robotyką. Takie projekty ukazują ciało jako mechanizm, który pod skórą ma nie tylko narządy, ale i stalową maszynerię z tłokami czy zębatkami.

Tatuaże damskie – wzory, które nie wychodzą z mody

W całym tym rezerwuarze motywów szczególne miejsce zajmują kwiaty, które funkcjonują poza zmieniającymi się trendami. Można je wpleść niemal we wszystkie kompozycje, by nadać im nieco lekkości i dziewczęcego charakteru. Od lat w modnych tatuażach damskich jak bumerang powracają nieśmiertelne róże. Teraz jednak można mieć je w krwistoczerwonym kolorze, ponieważ tatuaży nie robi się już wyłącznie czarnym pigmentem. Kuszące wydaje się też dodanie odrobiny zieleni. Taka ozdoba ciała pasuje kobietom, które w stylu boho czują się jak ryba w wodzie.

Damskie tatuaże-napisy mogą być inspirowane hasłami lub sentencjami
Damskie tatuaże-napisy mogą być inspirowane hasłami lub sentencjami© Pixabay.com

Uniwersalnością charakteryzują się jednak nie tylko kwiatowe ornamenty, lecz także tatuaże-napisy w formie haseł i sentencji. Oczywiście pod warunkiem, że są dobrze przemyślane i dobrane w ten sposób, by zawsze pozostawały aktualne. Wytatuować można ważną datę, pojedyncze słowo, które oddaje oddaje nasz charakter, a także wers ulubionego wiersza. Tatuaż damski w formie napisu jest intrygujący i nieoczywisty, zwłaszcza jeśli tekst pochodzi z języka obcego lub został zakodowany w egzotycznym alfabecie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także