Trwa ładowanie...

Vetements pokaże swoją kolekcję podczas tygodnia haute couture

Vetements działa na światowym rynku high fashion nieco ponad dwa lata, a już zdążyła urosnąć do miana jednej z najgorętszych i najbardziej znanych marek w branży.

Vetements pokaże swoją kolekcję podczas tygodnia haute coutureŹródło: Getty Images
d2hnvea
d2hnvea

Projekt Demny Gvasalii, który od niedawna jest także dyrektorem kreatywnym Balenciagi, uwielbiany jest za swoją androgyniczność, nonkonformistyczne podejście do street style’u i skuteczne zacieranie granic między tradycyjnie rozumianymi płciami. Największych fanów nie zrażają nawet zawrotne ceny, jakie trzeba zapłacić za ubrania marki. Vetements to jednak już nie tylko (szeroko rozumiana) ulica. O francuską markę upomniał się właśnie syndykat couture, dzięki któremu zobaczymy jej gościnną kolekcję już w lipcu podczas tygodnia „mody wysokiej”.

Chambre Syndicale de la Haute Couture, czyli organ kierujący paryskim tygodniem haute couture i decydujący o tym, jacy projektanci pokażą podczas niego swoje kolekcje, poinformował właśnie, że specjalnym gościem nadchodzącej edycji imprezy zostanie założona przez Demnę Gvasalię marka Vetements. To z pewnością wielkie wyróżnienie dla brandu, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż działa on na światowym rynku mody od nieco ponad dwóch lat. Gvasalia, który w lutym pokazał także debiutancką kolekcję dla Balenciagi, dołączy tym samym do takich projektantów jak J. Mendel, Iris van Herpen i Francesco Scognamiglio, którzy także otrzymali w tym roku zaproszenie od paryskiego syndykatu.

Vetements nie jest marką, która od razu przychodzi do głowy, jeśli pomyśli się o gronie projektantów prezentujących kolekcje podczas tygodnia couture. Tym bardziej więc jesteśmy ciekawi, jak Gvasalia przełoży swoją charakterystyczną estetykę na wymogi i tradycję tej imprezy.

ZOBACZ TAKŻE:

d2hnvea
d2hnvea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hnvea