Trwa ładowanie...
d3yp01e

Vetements pokaże swoją kolekcję podczas tygodnia haute couture

Vetements działa na światowym rynku high fashion nieco ponad dwa lata, a już zdążyła urosnąć do miana jednej z najgorętszych i najbardziej znanych marek w branży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Vetements pokaże swoją kolekcję podczas tygodnia haute couture
(Getty Images)
d3yp01e

Projekt Demny Gvasalii, który od niedawna jest także dyrektorem kreatywnym Balenciagi, uwielbiany jest za swoją androgyniczność, nonkonformistyczne podejście do street style’u i skuteczne zacieranie granic między tradycyjnie rozumianymi płciami. Największych fanów nie zrażają nawet zawrotne ceny, jakie trzeba zapłacić za ubrania marki. Vetements to jednak już nie tylko (szeroko rozumiana) ulica. O francuską markę upomniał się właśnie syndykat couture, dzięki któremu zobaczymy jej gościnną kolekcję już w lipcu podczas tygodnia „mody wysokiej”.

Chambre Syndicale de la Haute Couture, czyli organ kierujący paryskim tygodniem haute couture i decydujący o tym, jacy projektanci pokażą podczas niego swoje kolekcje, poinformował właśnie, że specjalnym gościem nadchodzącej edycji imprezy zostanie założona przez Demnę Gvasalię marka Vetements. To z pewnością wielkie wyróżnienie dla brandu, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż działa on na światowym rynku mody od nieco ponad dwóch lat. Gvasalia, który w lutym pokazał także debiutancką kolekcję dla Balenciagi, dołączy tym samym do takich projektantów jak J. Mendel, Iris van Herpen i Francesco Scognamiglio, którzy także otrzymali w tym roku zaproszenie od paryskiego syndykatu.

Vetements nie jest marką, która od razu przychodzi do głowy, jeśli pomyśli się o gronie projektantów prezentujących kolekcje podczas tygodnia couture. Tym bardziej więc jesteśmy ciekawi, jak Gvasalia przełoży swoją charakterystyczną estetykę na wymogi i tradycję tej imprezy.

d3yp01e

ZOBACZ TAKŻE:

Vetements

Alessandro Michele i Demna Gvasalia zmieniają oblicze świata mody

Get the look

d3yp01e

Podziel się opinią

Share

d3yp01e

d3yp01e