Trwa ładowanie...
d3uhqax

Victoria Beckham oskarżona o promowanie anoreksji

Pokaz na sezon wiosna lato 2016 byłej Spice Girls to kolejny sukces na jej koncie. Kolekcja Beckham została ciepło przyjęta przez stylistów, dziennikarzy i krytyków. Jednak nad marką zbierają się ciemne chmury. Victorii zarzuca się zaangażowanie do pokazu zbyt chudych modelek. Na oficjalnym Instagramie projektantki rozpętała się burza.
Share
Victoria Beckham oskarżona o promowanie anoreksji
Źródło: Eastnews
d3uhqax

Pokaz na sezon wiosna lato 2016 byłej Spice Girl to kolejny sukces na jej koncie. Kolekcja Beckham została ciepło przyjęta przez stylistów, dziennikarzy i krytyków. Jednak nad marką zbierają się ciemne chmury. Victorii zarzuca się zaangażowanie do pokazu zbyt chudych modelek. Na oficjalnym Instagramie projektantki rozpętała się burza.

Jak szczupła może być modelka, żeby nie posądzono projektanta o promowanie anoreksji? To pytanie nurtuje branżę mody i jej krytyków od lat. Victoria Beckham już dawno temu opowiedziała się po jednej ze stron i pilnowała wagi angażowanych do jej pokazów dziewczyn. Czyżby zmieniła zdanie?

Wątpliwości powstały po tym, jak na oficjalnym Instagramie Beckham pojawiło się zdjęcie 17-letniej Peyton Knight, która zamknęła jej ostatni pokaz. Pod zdjęciem zaroiło się od komentarzy zarzucających Victorii lekkomyślność, promocję anoreksji oraz złych wzorców wychowawczych.

(Peyton Knight / fot. Eastnews)

Patrząc na zdjęcia z wybiegu, nie da się nie zauważyć, że modelki pracujące akurat przy tym pokazie były zdecydowanie szczuplejsze od tych angażowanych w latach poprzednich. Taka wizja artystyczna może dziwić. Szczególnie w przypadku Victorii Beckham. Gwiazda nieraz krytykowana była za zbytnią chudość, a wręcz podejrzewano u niej anoreksję. Kłóci się to również z filozofią marki, która do tej pory szczyciła się tym, że projekty z metką VB tworzone są z myślą o kobiet nie tylko w rozmiarze "zero".

d3uhqax

Czyżby promocja zgodna z hasłem "moda jest dla wszystkich" przestała być opłacalna?

(fot. Eastnews)
d3uhqax

Podziel się opinią

Share
d3uhqax
d3uhqax