GwiazdyVictoria Beckham żegna Elżbietę II. Wspomina swoje spotkanie z królową

Victoria Beckham żegna Elżbietę II. Wspomina swoje spotkanie z królową

Victoria Beckham pożegnała Elżbietę II
Victoria Beckham pożegnała Elżbietę II
Źródło zdjęć: © Getty Images | Marc Piasecki

19.09.2022 15:16, aktual.: 19.09.2022 21:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Victoria Beckham, jak wiele gwiazd w ostatnim czasie, także postanowiła w mediach społecznościowych zamieścić wpis upamiętniający zmarłą Elżbietę II. Wspomniała także swoje spotkanie z królową, które odbyło się w 1997 roku.

Śmierć Elżbiety II wywołała poruszenie na całym świecie. W uroczystościach pogrzebowych w Opactwie Westminsterskim wzięło udział dwa ponad tysiące gości, w tym kilkuset prezydentów, głów państw i monarchów. Pożegnanie trwało już od kilku dni, a na ulicach Londynu ustawiały się tłumy chętnych do oddania ostatniego hołdu zmarłej królowej.

Wspomnienia oraz pożegnania pojawiły się także w mediach społecznościowych wielu aktorów, piosenkarzy i celebrytów. Głos zabrała także Victoria Beckham, projektantka i wokalistka legendarnej brytyjskiej grupy Spice Girls.

Victoria Beckham żegna królową Elżbietę II

Victoria i jej mąż - były piłkarz David Beckham, utrzymują przyjacielskie relacje z księciem Williamem i jego żoną, o czym mogła świadczyć m.in. obecność piłkarza i projektantki na ślubie następcy brytyjskiego tronu. Sama Victoria wielokrotnie podkreślała swoje przywiązanie do Wielkiej Brytanii i monarchii. Kilka tygodni temu Victoria Beckham poświęciła swój wpis jubileuszowi Elżbiety II, która świętowała 70 lat na tronie.

Tuż przed pogrzebem Elżbiety II, poruszona śmiercią monarchini Victoria, zamieściła wpis upamiętniający królową.

"W ostatnim tygodniu myślałam o odejściu królowej Elżbiety II, zastanawiając się jak potężnym źródłem inspiracji była nie tylko dla mnie, ale i dla wielu ludzi na całym świecie. Ikona pod każdym względem, uosobienie elegancji. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i umysłach. Przekazuję najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny królewskiej, łącząc się z nimi w żałobie" - napisała.

Wspomnienie spotkania z 1997 r.

W instagramowej relacji Beckham pokazała także zdjęcie, które wykonano podczas spotkania Spice Girls z królową Elżbietą, do którego doszło w 1997 roku, gdy zespół był u szczytu popularności.

"Jeden z momentów, z których jestem najbardziej dumna" - podpisała fotografię dodając, że zrobiono ją 25 lat temu. "Do końca życia będę wdzięczna za to wspomnienie" - napisała.

Victoria Beckham wspomniała spotkanie z królową Elżbietą II
Victoria Beckham wspomniała spotkanie z królową Elżbietą II© Instagram | victoriabeckham

Widać na nim uśmiechniętą królową Elżbietę, podającą rękę wyraźnie podekscytowanej Victorii. To jedno z nielicznych zdjęć, na których była członkini Spice Girls uśmiecha się tak szeroko – jako Posh Spice zwykle unikała nadmiernej ekspresji.

Widać także, że królowa wzbudzała na tyle duży respekt, że onieśmielone wokalistki nie zdobyły się na takie gesty, jak podczas spotkania z księciem Karolem, do którego doszło w tym samym roku. Piosenkarki złamały wtedy kilkanaście punktów królewskiego protokołu, a media rozpisywały się o skandalu.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także