Trwa ładowanie...
W czym najlepiej prać ubrania, aby służyły nam jak najdłużej?

W czym najlepiej prać ubrania, aby służyły nam jak najdłużej?

Katarzyna Bosacka ceni oszczędność i krótki czas trwania prania. Co wybiera - proszek czy płyn? Dlaczego ważne jest, aby używać środków zgodnie z tym, do jakiej barwy są przeznaczone?

Share
d37dx25

Wybierając proszek lub płyn do prania należy mieć na uwadze to, do jakiego rodzaju ubrań zostanie wykorzystany. Według standardów dzielimy rzeczy na białe i kolorowe. Tak samo dzielą się środki do prania. Należy przestrzegać zasady: białe do białego, kolor do koloru i używać chemii zgodnie z przeznaczeniem.

Proszki do rzeczy białych posiadają specjalne składniki i wybielacze, które usuwają plamy i zapobiegają szarzeniu. Środki przeznaczone do kolorów zapobiegają przenoszeniu jednego koloru na drugi, odbarwieniu. Dodatkowo wzmacniają kolor. Ze względu na te właściwości warto używać odpowiedniego proszku do danej grupy kolorystycznej.

Co lepiej sprawdzi się podczas prania? Proszek czy płyn? Katarzyna Bosacka ceni sobie krótki czas prania, dlatego wybiera płyn. Jest on lepszy do prania w niższej temperaturze, lepiej się rozpuszcza i nie pozostawia kłaczków na ubraniach.

d37dx25

Podziel się opinią

Share
d37dx25
d37dx25