Trwa ładowanie...
d30b6f9
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Fit

W Japonii zastrzyki nie bolą

W Japonii wyprodukowano supercienką igłę nowego typu do strzykawek. Nie powoduje ona bólu u pacjentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Japonii zastrzyki nie bolą
(sxc.hu)
d30b6f9

W Japonii wyprodukowano supercienką igłę nowego typu do strzykawek. Praktycznie nie powoduje ona bólu u pacjentów.

Jak podały tokijskie media, przeznaczona do pobierania krwi igła o średnicy 0,23 mm wykonana została przez firmę przemysłową Okano Kogio wspólnie ze znanym przedsiębiorstwem specjalistycznym Termo.

Wytwórcy igły podkreślają, że ich wyrób pozbawiony jest mankamentów, jakie miały podobne supercienkie igły o nieco większej średnicy, wyprodukowane przez te same firmy w 2005 roku i stosowane do wstrzykiwania insuliny.

Cechą szczególną nowej igły jest to, że wejście do jej wnętrza składa się z kilku wewnętrznych kanałów. Japońscy wynalazcy twierdzą, że ta zmiana konstrukcyjna umoożliwia bezbolesne pobranie krwi bez niszczenia podstawowych jej składników. (PAP)

d30b6f9

Podziel się opinią

Share

d30b6f9

d30b6f9